Szombati éremeső a Speciális Olimpia Nyári Világjátékokon! – videó

7 aranyat, 5 ezüstöt és 3 bronzérmet szereztek a magyar sportolók a második hivatalos versenynapon.

Magyar Speciális Olimpiai Szövetség.helyszíni beszámolója szerint  a dobogó legmagasabb fokára állhatott fel kimagasló teljesítményével a judosok mezőnyében a 84 kilogrammos Gátfalvi Vivien és a 88 kilogrammos Kovács Ádám. A 91 kilósok között pedig Hajdú Ádám lett harmadik.

Aranyérmeket vehetett át Juhász Szebasztián is. A dunaújvárosi tornász talajon, nyújtón, és összetettben is a legjobbnak bizonyult. Látványos technikáját, és előadásmódját magas pontszámokkal díjazták a bírók.

Asztaliteniszben a férfi és a női egyéni versenyzők játszották le csoportmérkőzéseiket. Vizsnyai Dávid sikeresen átmentette a kvalifikációban is mutatott remek formáját, küzdelmes mérkőzéseket nyerve érdemelte ki az aranyérmet. Máté Andrea nagy csatában ezüstérmes lett.

A szombati versenynap 7. magyar elsősége a dubaji atlétika stadionban született, ahol Kiss Szilvia 200 méteres síkfutásban érkezett be elsőként a célba.

Kosárlabda válogatottunk a szlovéneket győzte le, nagy arányban, mintegy 30 pont különbséggel.

Az egyesített labdarúgó csapat pedig 3-1-re nyert Thaiföld ellen.

Az értelmi fogyatékossággal élő és tanulásban akadályozott sportolók Egyesült Arab Emirátusokban zajló világeseményén 190 ország 7500 versenyzője között szurkolhatunk a magyar csapat 62 sportolójának.