Takács Boglárka futamgyőztesként elődöntőbe jutott az Eb-n, Szabó Nóra 17. lett maratoniban

Hétfő délelőtt atlétikában is megkezdődtek a versenyek a müncheni multisport Európa-bajnokságon. Két helyszínen öt magyar versenyzőnek szurkolhattunk a bajor fővárosban.

Az első magyar, aki bemutatkozott az 1972-es ötkarikás játékokra elkészült olimpiai stadionban, Klekner Hanga volt, aki rúdugrás selejtezőjében volt érdekelt. A szerda esti döntőbe jutáshoz vagy 4,55 métert kellett volna ugrani, vagy pedig a Top 12-ben zárni.

A DSC-SI fiatalja a kvalifikáció „A” jelű csoportjába kapott besorolást, ahol a 4,10 méteres kezdő magasságot rögtön elsőre sikerrel átvitte, majd 4,25 méteren sem hibázott. Ugyanakkor 4,40 méteren már sajnos nem jutott át, így nem sikerült bejutnia a fináléba – a 18. helyen zárt – számolt be a magyar szövetség.

Picit csalódott vagyok, nem vagyok elégedett. A döntőbe jutáshoz elsőre kellett volna ugranom a 4,40 métert, nem múlott sokon, hogy ez össze is jön. Nagyon sokat versenyeztem együtt a lányokkal a szezon korábbi részében, így nem izgultam annyira, jól tudtam kezelni ezt a részét. Már alig várom a következő felnőtt világversenyeim is”

– mondta a 22 esztendős rúdugró.

A 100 méteres síkfutás magyar csúcstartóját, Takács Boglárkát a 3. előfutamban láthattuk. Ahhoz, hogy biztosan továbbjusson a kedd esti elődöntőbe, a legjobb négy között kellett célba érnie. A Budapesti Honvéd Sportegyesület 20 esztendős sprintere sikerrel is járt, és hatalmas bravúrt bemutatva 11.44 másodperces idővel megnyerte futamát.

Hatalmas élmény volt életem első felnőtt világeseményén rajthoz állni. Kint még a bemelegítő pályán kicsit izgultam, de amint beléptem a stadionba, teljesen megnyugodtam. Nagyon élveztem a verseny minden pillanatát. Annak pedig, hogy nyerni tudtam külön örülök, és az időeredmény is biztató a következő körre”

– mondta Takács Boglárka, aki a 6. legjobb idővel jutott a következő körbe.

Miközben az olimpiai stadionban zajlottak az események, München belvárosában három maratonistánk, Erdélyi Zsófia, Szabó Nóra és Csere Gáspár is elrajtolt. A női verseny 10:30-kor, a férfi 11:30-kor vette kezdetét, így előbb a hölgyek értek célba.

A három futónk közül a legelőkelőbb helyen Szabó Nóra zárt, aki a 17. pozícióban ért célba 2:34:49-cel, Erdélyi Zsófia 2:48:03 alatt teljesítette a 42 195 méteres távot, amivel a 48. helyen végzett. Az aranyérem a lengyel Aleksandra Lisowska nyakába került.

Féltávig nagyon jól ment, addig az idővel is jól álltam. Utána már inkább az előttem lévőkkel próbáltam csak futni, aztán picit egyedül maradtam az utolsó tizenvalahány kilométerre. Volt egy nagyon kemény emelkedő a pályában, ami egy kicsit sokat kivett belőlünk. Büszke vagyok rá, hogy Kristina Hendel személyében egy nagyon erős hazai versenyzőt is megelőztem

– értékelte hétfő délelőtti futását Szabó Nóra, a Margitszigeti AC kiválósága.

25 kilométer körül egy picit beszúrt az oldalam, ekkor egyszer-kétszer meg kellett állnom, mert nem nagyon kaptam levegőt. Próbáltam összeszedni magam utána, és mindent megtenni, hogy célba érjek. 2:38-2:39 volt a célom, de most annak örülök, hogy sikerült befejeznem a versenyt

– mondta a kétszeres olimpikon Erdélyi Zsófia, aki a Csömöri Sport Kft. egyesületét képviselve a 2016-os riói olimpia után hat évvel, kétgyermekes anyukaként jutott ki Münchenbe.

Csere Gáspár a mezőny első felében zárta a férfiak versenyét: a BEAC rutinos atlétája 2:18:35-ös idővel a 36. lett a 79 indulóból.

Több célom is volt a versenyen: mivel az elején még nem volt annyira meleg, 22 fok, ezért az egyéni csúcs sem tűnt elérhetetlennek. Ettől három perccel elmaradtam, de az a célom, hogy a mezőny első felében érjek célba, összejött, így, ha nem is maximálisan, de elégedett vagyok

– foglalta össze teljesítményét Csere Gáspár, akinek az egyéni csúcsa a tavalyi Amszterdam Maratonhoz köthető, ahol 2:14:34 alatt ért célba a klasszikus távon.

Maraton EB – 36. hely (02:18:35) 🏃🏻‍♂️🎉

Hálás vagyok, hogy ebben az erős mezőnyben is sikerült tisztességesen helytállnom, és külön öröm, hogy Magyarországot képviselhettem ezen a nemes viadalon. A mai versenyzésem “optikailag” nem volt egy csúcsfutás, de összességében elégedett vagyok, mivel az alapvető céljaimat elérhettem. 56. voltam a rajtlistán, így sok erősebb futót le tudtam előzni (összesen 79 induló volt), az időeredményem pedig a nyári idő és az erős kezdés fényében úgy gondolom elfogadható. Ismét sok tapasztalatot szereztem, már várom, hogy a rendes maratoni szezonban egy újabb egyéni csúccsal gazdagodhassak. Köszönöm Mindenkinek a támogatást, szurkolást, figyelmet, valamint gratulálok Szabó Nórinak a kimagasló 17. helyezéséhez és Erdélyi Zsófinak a szép küzdelmes 48. helyéhez! Részletesebb versenybeszámolóval később érkezem!” – írta közösségi oldalán Csere Gáspár.

Hétfő este 20:05-től Galambos Tibort a férfi hármasugrás selejtezőjének „A” csoportjában láthatjuk, 20:26-kor pedig Szögi István az 1500 méter második előfutamában áll rajthoz.