Történelmi siker: A Villareal nyerte az Európa-ligát!

A Villarreal nyerte a labdarúgó Európa-ligát, miután a szerdai gdanski döntőben 1-1-es döntetlen és hosszabbítás után tizenegyesekkel 11-10-re legyőzte a Manchester Unitedet.

A spanyol együttes története során először diadalmaskodott európai kupasorozatban, vezetőedzője, Unai Emery viszont immár negyedik alkalommal emelhette a magasba a trófeát, melyet a Sevillával 2014 és 2016 között sorozatban háromszor nyert meg – számolt be az MTI.

A finálé első félidejében Gerard Moreno góljával a Villarreal szerezte meg a vezetést, a szünet után azonban Edinson Cavani egyenlített. Mivel a folytatásban és a hosszabbításban több gól már nem esett, tizenegyespárbajra került sor, amelyben csak a 22. rúgó, az MU kapusa, David de Gea hibázott.

A mérkőzés összefoglalója:

Labdarúgó, Európa-liga, döntő:
Villarreal (spanyol)–Manchester United (angol) 1–1 (1–0, 1–1, 1–1) – tizenegyesekkel: 11–10
Gdansk, Miejski Stadion, 9 500 néző. V: Turpin (francia)

Villarreal: Rulli – Foyth (Mario Gaspar, 88.), Albiol, Pau Torres, Pedraza (Alberto Moreno, 88.) – Pino (Alcácer, 77.), Parejo, Capoué (Raba, 120+4.), Trigueros (Moi Gómez, 77.) – Gerard Moreno, Bacca (Coquelin, 60.)
Vezetőedző: Unai Emery

Manchester United: De Gea – Wan-Bissaka (Alex Telles, 120+3.), Bailly (Tuanzebe, 116.), Lindelöf, L. Shaw – Greenwood (Fred, 100.), McTominay (Juan Mata, 120+3.), P. Pogba (Daniel James, 116.), Bruno Fernandes – Rashford, Cavani
Menedzser: Ole Gunnar Solskjaer

Gólszerző: Gerard Moreno (29.), Cavani (55.)

fotó: twitter.com/EuropaLeague