Történelmi siker: Balázs Krisztián junior Eb-bronzérmes!

Balázs Krisztián soha nem látott bravúrt hajtott végre a magyar tornasport életében azzal, hogy a harmadik helyen végzett a junioroknál a mersini torna Európa-bajnokság egyéni összetett döntőjében, Molnár Botond ugyanitt tizenkettedik lett.

A juniorok számára a 24 fős egyéni összetett döntővel folytatódott a kontinensviadal, amelyben két magyar tornász, Balázs Krisztián és Molnár Botond is érdekelt volt – számolt be pénteken a Magyar Torna Szövetség. Mindkét versenyző hibázott lólengésben, de a többi szeren kiváló gyakorlatokat mutattak be. A két fiatal közül a junior világbajnoki bronzérmes Balázs Krisztián teljesített jobban, bár négy szer után még csak az ötödik pozíciót foglalta el lórontása miatt. Két legerősebb szerén, az utolsó két szeren, korláton és a nyújtón viszont sokat javított. Végül az a két ukrán tornász előzte meg, akik a selejtezőben is, így 78. 566 ponttal újabb történelmi érmet, méghozzá bronzérmet szerzett. Érdekesség, hogy a döntőben az első három tornász sorrendje megegyezik a selejtezőben kialakult pozícióval.

(Balázs Krisztián, fotó: UEG)

A másik magyar, Molnár Botond szintén tudott rontásához képest javítani, végül 74. 998 ponttal a tizenkettedik lett. Altorjai Sándor csapatvezető szerint, ha nincs ez a hiba, Molnár is ott lehetett volna az első hatban, hiszen a selejtezőből a negyedik pozícióban jutott tovább.

(Molnár Botond, fotó: UEG)

Szombaton a felnőttek csapatdöntőivel folytatódik a kontinensviadal, ahol a Bátori Szabolcs, Kiss Balázs, Mészáros Krisztofer, Tomcsányi Benedek, Vecsernyés Dávid alkotta felnőtt együttes szerepel.

A magyarok pontszámai:

Balázs Krisztián: talaj 13.300, lólengés 11.766, gyűrű 12.600, ugrás 13.500, korlát 13.900, nyújtó 13.500. Összpont 78. 566

(Balázs Krisztián és Molnár Botond, fotó: UEG)

Molnár Botond: talaj 12.933, lólengés 11.266, gyűrű 12.400, ugrás 13.833, korlát 12.500, nyújtó 12.066. Összpont 74.998

Végeredmény, Európa-bajnokság, junior egyéni összetett döntő:
1. Kovtun Ilia (ukrán) – 81.465
2. Kostiuk Volodymyr (ukrán) – 80.198
3. Balázs Krisztián – 78.566
… 12. Molnár Botond – 74.998

(A dobogó harmadik fokán: Balázs Krisztin, fotó: UEG)

Balázs Krisztián:

Nagyon boldog vagyok, de nagyon fáradt is, már itt lóg a nyakamban az érem, de még fel se tudom fogni. Már a reggel úgy indult, hogy elég nagy volt rajtam a nyomás, ideges voltam, még reggelizni se akartam, mert azt szerettem volna, hogy álljak már ott a szereknél, és kezdődjön el a verseny, legyünk túl rajta. A talaj nagyon jól sikerült, aztán következett a ló, ahol lecsúszott a kezem egy elemnél, így leestem. Bevallom őszintén, ez egy kicsit kibillentett, de tudtam, hogy össze kell szednem magam mentálisan, és azt is tudtam, hogy messze még a vége, több szer van előttem. A gyűrű már elég jól ment, az ugrással is meg voltam elégedve, aztán jöttek a kedvenc szereim, amelyek a legerősebbek is. A korlátgyakim kiváló lett, nagyon magas pontszámot kaptam rá. Ekkor megint nagy drukkba kerültem, mert tudtam, hogy a nyújtón múlik az érem, hiszen közben fél szemmel az állást és a pontokat is figyeltem. De sikerült itt is lenyugtatnom magam, és egy nagyon jó gyakorlatot bemutatnom. Bevallom őszintén, nem kellett a táblára néznem, mert amikor leugrottam, tudtam, hogy meglesz a dobogó. Nagyon-nagyon sok munka van ebben, nehéz felkészülésen vagyok túl, itt van a Covid és több sérülésem is volt, de úgy látszik, ennek ellenére sikeres volt a felkészülés. Ünnepelni nincs időm, nagyon fáradt is vagyok, már tegnap este is az voltam, de még előttem van vasárnapi négy szerfinálé, ezek is nagyon fontosak, úgyhogy az utolsó tartalékjaimat mozgósítom. Nem is tudtam, hogy ez egy sporttörténelmi érem a tornában, ez is nagy örömmel tölt el.

Puskás Jenő, utánpótlás szövetségi kapitány:

Kikiben (Balázs Krisztián) nagyon bíztunk, az pedig külön öröm, hogy Molnár Botond is bejutott a legjobbak közé. A fináléban nyújtott teljesítményükre büszkék lehetnek, bár mindketten hibáztak a lólengésben. Ezzel együtt elmondhatatlanul örülök nekik. Nem volt zökkenőmentes a felkészülés, és ez az év is a Covid miatt olyan volt, amilyen, de ez sok mindenért kárpótol.

Altorjai Sándor, csapatvezető:

Újabb érem, úgyhogy nagyon boldogok vagyunk. A fiúk kicsit ránk ijesztettek lovon, hiszen mind a ketten rontottak, de utána sikerült felállni. Balázs Krisztián szépen jött fel szerről szerre, nagyon jól dolgozott, úgyhogy végül sikerült a dobogó harmadik fokára állnia. Óriási dolog ez, hiszen a juniorok között Európa-bajnokságon a férfiaknál egyéni összetettben még soha nem volt érmesünk. Tovább íródik a magyar torna történelme…