Tóth Krisztán értékes bronzérmet szerzett Izraelben

Remek judóval a Grand Slam-dobogóig menetelt Tel-Avivban Tóth Krisztián, bronzérmével elérte a kitűzött célt, visszakerült az olimpiai kiemeltek közé!

A Judoninfo szakportál beszámolója szerint a tel-avivi Grand Slam-torna harmadik, s egyben utolsó versenynapján hat magyar judós lépett tatamira, közülük a világbajnoki ezüstérmes Tóth Krisztián szereplése sikerült a legjobban.

Az MTK Budapest klasszis erőnyerőként kezdett, majd két taktikus győzelem következett, előbb intéssel az észt Kuusik, majd hosszabbításos meccsen ismét intéssel az izraeli Sabag ellen.

A fordulópontot az azeri Mehdiyev elleni párharc hozta, a kétszeres Eb-bronzérmes rivális az utóbbi időben sok borsot tör az orrunk alá, Izraelben sem sikerült megtalálni a gyenge pontját, alig több mint két perces küzdelem végén ő jutott be az elődöntőbe.

Tóth Krisztián felszívta magát, a vigaszágon vazarival legyőzte az ötszörös kontinensbajnoki érmes kazah Bozbajevet, majd a bronzmeccsen intésekkel felülmúlt a szlovák Milan Randlt. Pánczél Gábor tanítványa pályafutása huszonegyedik World Tour- és hetedik Grand Slam-érmét szerezte meg. A mellé kapott ötszáz világranglistapont előrelépést is hoz neki, számításaink szerint a tizedikről a hetedik helyre ugrik előre a rangsorban, s ha most érne véget az olimpiai kvalifikációs sorozat, a hatodik kiemelt lenne a tokiói játékok sorsolásánál!

Ugyanebben a súlycsoportban Gőz Roland is győzelemmel kezdett, méghozzá egy nagy skalpot begyűjtve: a tavalyi düsseldorfi Grand Slam-torna aranyérmesét, az üzbég Bobonovot múlta felül aranypontos mérkőzésen. Az MTK Budapest U23-as Európa-bajnoka a következő ellenfelével már nem bírt: a szlovák Randl a harmadik fordulóban még egy magyar legyőzését ünnepelte…

A 100 kilogrammosok között mindkét magyar induló az első mérkőzésén búcsúzott, Cirjenics Miklós (Atomerőmű SE) útját a chileiek kontinensbajnoki bronzérmese, Thomas Briceno, Vég Zsomborét (Ceglédi VSE) pedig a háromszoros Eb-bronzérmes lett Jevgenijs Borodavko keresztezte.

A nehézsúlyúaknál a sors(olás) megint a nagy riválist állította Sipőcz Richárd elé: a Széchenyi Egyetem SE ötszörös utánpótlás Európa-bajnoka már ötödször találta szemben magát a grúz Gela Zaalisvilivel. Az első három meccsen a grúz nyert, de legutóbb, a tavalyi poreci U23-as Európa-bajnokság fináléjában Sipőcz Richárd ünnepelhetett.

Tel-Avivban is a magyar kezdett jobban, vazarival vezetett, de Zaalisvili fordítani tudott, s végül meg sem állt az aranyéremig…

A hölgyeknél a zárónapon a junior Európa-bajnok Szigetvári Mercédesz képviselte a színeinket, a Mogyi-Bajai JC judósa a kétszeres felnőtt Európa-bajnok fehérorosz Marina Szluckaja ellen küzdött, s bár a rutinos rivális nem tudott érvényes akciót indítani, három intést is kikényszerített a bajai versenyző számára, s ez Szluckaja továbbjutását jelentette.

Az izraeli tornán hatvan ország négyszáztizennyolc judósa lépett tatamira, a mieink Pupp Réka, Karakas Hedvig és Tóth Krisztián révén három bronzéremmel zárták az esztendő első Grand Slam-viadalát. Az éremtáblázat első helyét Franciaország (3 arany, 2 ezüst, 1 bronz) szerezte meg, megelőzve Grúzia (2, 1, 5) és Izrael (1, 2, 1) válogatottját. Magyarország a három bronzzal a tizennyolcadik helyen zárt.

Grand Slam, Tel-Aviv

FÉRFIAK

60 KG (31 induló)
1. Davud Mammadsoy (azeri)
2. Temur Nozadze (grúz)
3. Ramazan Abdulajev (orosz)
3. Guszman Kirgizbajev (kazah)
5. Ashley McKenzie (brit)
5. Artyom Leszjuk (ukrán)
7. Albert Oguzov (orosz)
7. Matan Kokolayev (izraeli)

66 KG (37 induló)
1. Alberto Gaitero (spanyol)
2. Dmitrij Minkov (fehérorosz)
3. Szardor Nurillajev (üzbég)
3. Muhriddin Tilovov (üzbég)
5. Murad Csopanov (orosz)
5. Mattia Miceli (olasz)
7. Baruch Shmailov (izraeli)
7. Nijat Shikhalizada (azeri)
SZEGEDI DÁNIEL (Ceglédi VSE) helyezetlen

73 KG (45 induló)
1. Alexandru Raicu (román)
2. Giovanni Esposito (olasz)
3. Tohar Butbul (izraeli)
3. Nugzari Tatalasvili (grúz)
5. Tommy Macias (svéd)
5. Lasa Savdatuasvili (grúz)
7. Vagyim Soka (fehérorosz)
7. Igor Wandtke (német)
SZABÓ FRIGYES (UTE) helyezetlen

81 KG (39 induló)
1. Sarofiddin Boltabojev (üzbég)
2. Szaed Molla (mongol)
3. Aszlan Lappinagov (orosz)
3. Frank de Wit (holland)
5. Matthias Casse (belga)
5. Stuart McWatt (brit)
7. Dominic Ressel (német)
7. Kenny Bedel (olasz)
UNGVÁRI ATTILA (Ceglédi VSE) és
TÓTH BENEDEK (Rákosvidéke Hajtós DSE) helyezetlen

90 KG (33 induló)
1. Lasa Bekauri (grúz)
2. Nikoloz Sherazadishvili (spanyol)
3. TÓTH KRISZTIÁN (MTK Budapest)
3. Beka Gviniasvili (grúz)
5. Milan Randl (szlovák)
5. Mammadali Mehdiyev (azeri)
7. Iszlam Bozbajev (kazah)
7. Nicholas Mungai (olasz)
GŐZ ROLAND (MTK Budapest) helyezetlen

100 KG (33 induló)
1. Michael Korrel (holland)
2. Peter Paltchik (izraeli)
3. Nijaz Iljaszov (orosz)
3. Ilia Szulamanidze (grúz)
5. Zelym Kotsoiev (azeri)
5. Onisze Szaneblidze (grúz)
7. Thomas Briceno (chilei)
7. Mikita Szvirid (fehérorosz)
CIRJENICS MIKLÓS (Atomerőmű SE) és
VÉG ZSOMBOR (Ceglédi VSE) helyezetlen

+100 KG (30 induló)
1. Gela Zaalisvili (grúz)
2. Tamerlan Basajev (orosz)
3. Guram Tusisvili (grúz)
3. Jur Spijkers (holland)
5. Alekszandr Vahavjak (fehérorosz)
5. Roy Meyer (holland)
7. Temur Rahimov (tadzsik)
7. Aliser Juszupov (üzbég)
SIPŐCZ RICHÁRD (Széchenyi Egyetem SE) helyezetlen

NŐK

48 KG (27 induló)
1. Shirine Boukli (francia)
2. Darja Bilodid (ukrán)
3. Andrea Sztojadinov (szerb)
3. Julia Figueroa (spanyol)
5. Melanie Clement (francia)
5. Catarina Costa (portugál)
7. Szabina Giljazova (orosz)
7. Milica Nikolics (szerb)

52 KG (31 induló)
1. Chelsie Giles (brit)
2. Gili Cohen (izraeli)
3. PUPP RÉKA (Atomerőmű SE)
3. Majlinda Kelmendi (koszovói)
5. Charline Van Snick (belga)
5. Estrella Lopez Sheriff (spanyol)
7. Astride Gneto (francia)
7. Aleszja Kuznyecova (orosz)

57 KG (27 induló)
1. Timna Nelson Levy (izraeli)
2. Sarah Leonie Cysique (francia)
3. KARAKAS HEDVIG (BHSE)
3. Eteri Liparteliani (grúz)
5. Theresa Stoll (német)
5. Julia Kowalczyk (lengyel)
7. Kaja Kajzer (szlovén)
7. Wilsa Gomes (portugál)

63 KG (25 induló)
1. Tina Trstenjak (szlovén)
2. Andreja Leski (szlovén)
3. Magdalena Krssakova (osztrák)
3. Sanne Vermeer (holland)
5. Agata Ozdoba (lengyel)
5. Gili Sharir (izraeli)
7. Lucy Renshall (brit)
7. Stefania Dobre (román)

70 KG (28 induló)
1. Margaux Pinot (francia)
2. Miriam Butkereit (német)
3. Marie Eve Gahie (francia)
3. Sanne van Dijke (holland)
5. Kim Polling (holland)
5. Gabriella Willems (belga)
7. Kelly Petersen-Pollard (brit)
7. Alice Bellandi (olasz)
GERCSÁK SZABINA (DVTK) helyezetlen

78 KG (17 induló)
1. Anna-Maria Wagner (német)
2. Fanny Estelle Posvite (francia)
3. Karla Prodan (horvát)
3. Marhinde Verkerk (holland)
5. Audrey Tcheumeo (francia)
5. Luise Malzahn (német)
7. Guusje Steenhuis (holland)
7. Alekszandra Babinceva (orosz)

+78 KG (19 induló)
1. Romane Dicko (francia)
2. Rochele Nunes (portugál)
3. Marina Szluckaja (fehérorosz)
3. Maria Suelen Altheman (brazil)
5. Jasmin Grabowski (német)
5. Melissa Mojica (Puerto Ricó-i)
7. Raz Hershko (izraeli)
7. Anzsela Gaszparjan (orosz)
SZIGETVÁRI MERCÉDESZ (Mogyi-Bajai JC)

fotó: IJF / Gabriela Sabau