Tóth Martin bronzérmes, Kozák István ötödik a Magyar Nagydíjon

Öt súlycsoport (55, 63, 72, 82 és 97 kg) küzdelmeivel zajlott a kötöttfogású Magyar Nagydíj, Polyák Imre-emlékverseny szombati első napja a győri Olimpiai Sportparkban.

A magyar szövetség szombati közlése szerint az összesen hetven, szőnyegre lépő birkózó között hét magyart találtunk, akik közül a 72 kilós Tóth Martin és Kozák István egymással vívta az egyik bronzmérkőzést. Előbbi szerencsés sorsolással egyből a negyeddöntőben kezdett, de ott kikapott a grúz Davitajától, utóbbi legyőzte a svéd Erlandssont és a fehérorosz Korabavot, az elődöntőben azonban Davitaja őt is felülmúlta. A bronzmérkőzésen aztán a Honvéd versenyzője, Tóth 4-1-re nyert, így dobogóra állhatott, Kozák ötödik lett.

Az első napi győztesek:
55 kg – Bahromov (üzbég)
63 kg – Ota (japán)
72 kg – S. Bolkvadze (grúz)
82 kg – G. Bolkvadze (grúz)
97 kg – Hancock (amerikai).

A második napon délelőtt tíztől kezdődnek a 60, 67, 77, 87, és 130 kilósok csatái, benne tucatnyi magyarral és az első napinál több éremeséllyel. A döntőkre és helyosztókra délután négytől kerül sor. A belépés ingyenes.

Fotók: MBSZ/Róth Tamás