Verrasztó Dávid a harmadik idővel döntős, Gyurta Gergely 18. lett 400 méter vegyesen

Verrasztó Dávid a harmadik idővel jutott az esti döntőbe, Gyurta Gergely viszont csak a 18. lett 400 méter vegyesen vasárnap a Duna Arénában zajló úszó-világbajnokság zárónapján.

Gyurta a harmadik, Verrasztó pedig a negyedik előfutamban kapott helyet: csak két embert előzött meg, legjobbjától több mint hét másodperccel elmaradva futamában így a nyolcadik lett.

Ezt követően Verrasztó az 5-ös pályán a szám olimpiai bajnoka, a japán Hagino Koszuke mellett állt rajtkőre, s kiváló versenyzéssel, egy testhossz előnnyel, 4:11.89-es idővel diadalmaskodott.
Azt hittem, hogy a japán gyorsabban fog menni, de nem gond, hiszen ott vagyok a döntőben” – mondta Verrasztó, aki hozzátette, nem az volt a nehéz, hogy az eddig hat napban nem úszott, hanem az elmúlt egy év.