58 fős csapat lesz a római atlétikai Eb-n

A Magyar Atlétikai Szövetség atlétái közül a római kontinensbajnokságon a sprint-, illetve gátfutók képviseltetik magukat a legnagyobb számban (23), minden idők eddigi legnagyobb magyar Eb- csapatában (58)!

Az Eb több atlétának fontos állomásnak számít a párizsi olimpiára vezető úton, egyben a római szintet teljesítők kétharmada elindul a kontinensbajnokságon, így nagyon erős mezőnyre lehet számítani – adta hírül a magyar szövetség.

A tavalyi budapesti világbajnokság lenyomata most érhető tetten igazán a sportágban itthon, hiszen nagyon sokan, akik a tavalyi vb-n kaptak lehetőséget, így lendületet, most már stabil Eb-kvalifikáltak és egyre több fiatal is kerül, illetve került be a nemzetközi versenyek körforgásába.

Váltóink továbbra is ott vannak a nemzetközi vonalban és az idei Eb-n a 10. és 13. hely közötti pozícióból várják a megmérettetést Rómában.

A 2014-es zürichi Eb óta több, mint duplájára nőt az Eb-n induló atléták száma, ahol 25 fős volt a magyar csapat. (2018 – Berlin: 33, 2016 – Amszterdam: 32) A legutóbbi Európa-bajnokságon 2022-ben pedig 46 magyar indult Münchenben, ehhez képest Rómában 12-vel több versenyzőnk lesz.

A római atlétikai Európa-bajnokság június 7-én kezdődik és június 12-ig tart.

A magyar csapat:

Dobók:

Szikszai Róbert diszkoszvetés
Kerekes Dóra diszkoszvetés
Varga Donát kalapácsvetés
Veiland Violetta súlylökés
Némethné Gyurátz Réka kalapácsvetés
Rivasz-Tóth Norbert gerelyhajítás
Rába Dániel kalapácsvetés
Beregszászi Renáta súlylökés
Bogdán Annabella gerelyhajítás
Halász Bence kalapácsvetés
ifj. Herczeg György gerelyhajítás
Diósi-Moravcsik Angéla gerelyhajítás

Összetett:

Krizsán Xénia hétpróba
Nemes Rita hétpróba
Szűcs Szabina hétpróba
Gálpál Zsombor tízpróba

Sprint-, és gátfutók

Bánóczy Árpád 400m gátfutás
Eszes Dániel 110 m gátfutás
Csóti Jusztina 4x100m
Kerekes Gréta 100m gátfutás; 4x100m
Kéri Bianka 800m, 4x400m
Kocsis Anna Luca 4x100m
Kozák Luca 100m gátfutás; 4x100m
Mátó Sára 400m gátfutás, 4x400m
Molnár Attila 400m; 4x400m
Molnár Janka 400m gátfutás; 4x400m
Sulyán Alexa 200m; 4x100m
Szeles Bálint 110m gátfutás
Takács Boglárka 100m; 200m; 4x100m
Tóth Anna 100m gátfutás
Wahl Zoltán 200m; 400m; 4x400m
Enyingi Patrik 4x400m
Steigerwald Ernő 4x400m
Városi Roland 4x400m
Simon Virág 4x400m
Rapai Fanni 4x400m
Kriszt Sarolta 4x400m

Nem utazó tartalék atléták:

Nádházy Evelin 4x400m
Füleky Dorottya 4x400m
Nadj Levente 4x400m

Közép-, hosszútávfutók és gyaloglók

Huller Dániel 800m; 4x400m
Vindics Balázs 800m
Böhm Lilla 10 000m
Wagner-Gyürkés Viktória 5000m
Vindics-Tóth Lili Anna 5000m
Szemerei Levente félmaraton
Venyercsán Bence 20km gyaloglás
Szabó Nóra félmaraton
Helebrandt Máté 20km gyaloglás
Madarász Viktória 20km gyaloglás
Tóth Norbert 20km gyaloglás
Urbán Zita 3000m akadályfutás
Spiller Tiziana 20km gyaloglás
Palkovits István 3000m akadályfutás
Récsei Rita 20km gyaloglás

Ugrók:

Bánhidi-Farkas Petra távolugrás
Bakosi Péter magasugrás
Fekete Fédra magasugrás
Klekner Hanga rúdugrás
Jankovics Dániel magasugrás
Lesti Diána távolugrás