A franciák hétgólos győzelmével kialakult az elődöntő mezőnye a vb-n

Az olimpiai címvédő Franciaország 35-28-ra legyőzte Németországot az olimpiai kvalifikációs férfi kézilabda-világbajnokság negyeddöntőjében, szerdán Gdanskban.

A 35. percig érett a német meglepetés (18-20), utána azonban egy 7-1-es sorozattal elléptek a hatszoros világbajnok franciák, és az ekkor megszerzett előnyüket magabiztosan őrizték, sőt még növelni is tudták a végéig. A Veszprém francia irányítója, Kentin Mahé négy gólt lőtt. A kapus Remi Desbonnet 47 százalékkal védett, ugyanis 14 lövést hárított – számolt be az MTI.

Franciaország 14. alkalommal jutott a legjobb négy közé a világbajnokságon, és pénteken – immár Stockholmban – az Európa-bajnoki címvédő svédekkel találkozik. A másik ágon a címvédő dánok Spanyolországgal mérkőznek Gdanskban.

A magyar válogatott első ellenfele az 5-8. helyért Norvégia lesz a svéd fővárosban.

Eredmények:

negyeddöntő:
Franciaország-Németország 35-28 (16-16)

korábban:
Svédország-Egyiptom 26-22 (14-9)
Spanyolország-Norvégia 35-34 (13-12, 25-25, 27-27, 29-29, 32-32) – kétszeri hosszabbítás után
Dánia-Magyarország 40-23 (21-12)