A karatés Hárspataki Gábor olimpiai kvalifikációs érme

A harmadik helyen végzett Hárspataki Gábor az Isztambulban megrendezett olimpiai kvalifikációs karate versenyen. A 102(!) ország 1800 sportolójának részvételével lebonyolított viadalon az MTK versenyzője a 75 kg-os súlycsoportban 190 induló között lett bronzérmes.

A Magyar Karate Szakszövetség vasárnapi tájékoztatása szerint a hatalmas mezőnyben Hárspataki Gábor a selejtezők során öt nyertes küzdelemmel – sorrendben az azeri Ibrahimov, a macedón Iszmail, a belga Okimela, a török Oz és a horvát Martinac legyőzésével – bejutott a legjobb négy közé, ott azonban alulmaradt a korábbi világbajnok olasz Busa ellenében. A bronzmeccsen a tavalyi Eb-ezüstérmes magyar karatés ismét ellenállhatatlan volt: ellenfele, a belga Mahauden 12 másodperccel a csata vége előtt fel is adta a küzdelmet.

A magyar versenyző márciusban, a salzburgi olimpiai kvalifikációs tornán első lett, isztambuli sikerével pedig újabb lépést tett a nagy cél, a 2020-as tokiói ötkarikás részvétel felé. Az eredmény ugyanakkor biztató a minszki Európa Játékok előtt is, ahová Hárspataki Gábor – Tadissi Martiallal együtt – már korábban kivívta az indulás jogát.