A Lazio ismét legyőzte a Juventust

A Lazio 2-1-re győzött a címvédő Juventus otthonában az olasz labdarúgó-bajnokság nyolcadik fordulójának szombati nyitómérkőzésén.

A 24. percben Douglas Costa szerzett vezetést a hazaiaknak. A gól után a játékvezető a videóbíró segítségét kérte, mert úgy tűnt, lesállás előzte meg a találatot, amelyet végül megadott.

A szünet után Ciro Immobile egyenlített, majd büntetőből is eredményes volt. A 96. percben a Juventus is kapott egy tizenegyest, de Paulo Dybala lövését az albán Thomas Strakosha kivédte, így a rómaiak az augusztusi Olasz Szuperkupa-mérkőzés után ismét legyőzték a torinóiakat.

A két csapat 74. alkalommal találkozott egymással a bajnokságban Torinóban, de a Lazio csupán kilencedszer győzött. Legutóbb 2012 novemberében (0-0) szerzett pontot vendégként, győznie pedig – ezt megelőzően – 2002 őszén sikerült.