A norvég Vipers nerte a BL-döntőt, Reistad 12 gólt szerzett

A norvég Vipers Kristiansand 34-28-ra legyőzte a francia Brest Bretagne csapatát a női kézilabda Bajnokok Ligája döntőjében, a Papp László Budapest Sportarénában rendezett négyes döntő vasárnapi zárómérkőzésén.

Remekül kezdtek a norvégok és az ötödik percben már 5-1-re vezettek, de a franciák egy ötös gólsorozattal egyenlítettek (9-9). A Vipers az első félidő folytatásában, majd a második felvonás elején is produkált egy 4-0-s szériát, ezzel 22-15-re vezetett, és előnyét magabiztosan megőrizte a végéig.

Henny Ella Reistad 12 góllal járult hozzá a sikerhez. Csapattársai közül Heidi Löke, Katrine Lunde és Nora Mörk az ötödik, Jana Knedliková a negyedik BL-címét nyerte. Együttesük a koronavírus-járvány miatti szigorú utazási korlátozások miatt csupán két mérkőzést játszhatott hazai pályán a mostani BL-szezonban.

Az egyszeres győztes és kétszeres ezüstérmes Larvik HK után a Vipers a második norvég csapat, amely döntőt játszhatott a női BL-ben.