A válogatott hozta a kötelezőt

A magyar férfi kézilabda-válogatott 34-27-re legyőzte a Zöld-foki Köztársaság csapatát az egyiptomi világbajnokság csoportkörének első fordulójában, péntek este Gízában.

A magyar keretből ezúttal Bodó Richárd, Bóka Bendegúz, Rodríguez Álvarez Pedro és Székely Márton maradt ki. Az ellenfél koronavírusos megbetegedések miatt csupán kilenc mezőnyjátékossal és két kapussal tudott kiállni – számolt be az MTI.

Az afrikaiak öt és fél perc után, az ötödik magyar gól után találtak be először, ám ezt követően 5-4-re felzárkóztak. A magyar válogatott gyorsan kilábalt a hullámvölgyből: Balogh Zsolt és Lékai Máté vezérletével hat találattal elhúzott. A folytatásban több hiba is becsúszott a magyarok támadójátékába – elsősorban labdaeladások -, ezek többségét pedig a zöldfokiak gyors ellenakciókkal kihasználták, így a szünetben 19-14 volt az állás.

Mikler Roland az elsőhöz hasonlóan a második félidőben is fontos védéseket mutatott be, csapata így 24-15-re elhúzott. A 44. percben Sipos Adrián a harmadik kiállítása miatt végleg kivált a játékból, ezt követően ismét csökkent a különbség, ám a magyarok magabiztos sikerét végül nem fenyegette veszély. A zöldfokiak hiányos felállásuk ellenére végig rendkívül lelkesen játszottak, a vártnál jobban megnehezítették ellenfelük dolgát.

Az afrikai csapat legeredményesebb játékosa Leandro Semedo volt, aki 13 lövésből hat gólt szerzett. A magyar kapuban Mikler Roland 39 lövésből 13-at védett.

Gulyás István, a magyar válogatott szövetségi kapitánya:
Nem volt összeszokott a csapatunk, hiányoztak az elmaradt edzőmeccsek. Nehéz a helyzet, régen játszottunk, egy kicsit döcögős az egész, tipikus első mérkőzés volt. Az ellenfelet nem rossz, nem ügyetlen játékosok alkotják, jól tudnak kézilabdázni, időnként jól olvasták a játékunkat. Számítottunk rá, hogy nehéz lesz az első meccsünk” – nyilatkozta az edző a mérkőzést közvetítő M4 Sporton.

Hozzátette, ezúttal azon kézilabdázók léptek pályára magyar színekben, akiknek van koronavírus-antitest a szervezetükben.

Próbáltunk a biztonságra is figyelni, mert nem lehettünk biztosak abban, hogy az ellenfélnél nincs fertőző játékos. Uruguay ellen cél a további fejlődés, a gyorsulás és a távolságok megtalálása” – szögezte le Gulyás.

A magyarok vasárnap Uruguay, kedden Németország együttesével találkoznak, a középdöntőbe az első három helyezett jut.

Ancsin Gábor, Győri Mátyás és Mikler Roland is értékelte a mérkőzést – számolt be az mksz.hu.

Mikler Roland, a válogatott csapatkapitánya:
– Ilyenben még nem volt részem világversenyen, hiszen mindig lehetőségünk van arra, hogy felkészüljünk az ellenfélből. Egy órával a mérkőzés előtt tudtuk meg, hogy végülis kik fognak pályára lépni ellenünk, és mi nem elsősorban rájuk készültünk. Természetesen voltak hibák, de ezeket majd javítjuk. Bár a csapat tudja, hogy mindent ki kell zárnunk, viszont ebben az esetben nem lehetett kizárni a körülményeket, úgyhogy örülök, hogy senki nem sérült meg és sikerült megnyernünk a találkozót.

Ancsin Gábor, a mérkőzés legjobbja:
– Jó volt végre pályán lenni, hogy együtt tudtunk játszani a csapattal egy éles mérkőzést. Rengeteg hiba volt a találkozón, amit majd javítanunk kell, de első mérkőzésnek nem volt rossz. Ezek a hibák az elmaradt két felkészülési meccsnek is köszönhetők, valamint a mai mérkőzést megelőző videózás is azokra a játékosokra volt kiélezve, akik végül koronavírus miatt kiestek. A lényeg, hogy megvan a két pont, innen pedig tudunk tovább fejlődni.

Győri Mátyás, a válogatott irányítója:
– Tipikus első mérkőzés volt, a lényeg, hogy senki nem sérült meg, reméljük, hogy továbbra is mindenki negatív teszteredményt produkál ezt követően is. A legfontosabb, hogy nyerni tudtunk, a mai találkozóból tudunk tovább építkezni. Az volt a cél, hogy fegyelmezetten és pontosan játszunk, ami sajnos ma nem sikerült, remélem, hogy hamar ki tudjuk javítani ezeket a hibákat.

Férfi világbajnokság, A-csoport, 1. forduló
MAGYARORSZÁG-ZÖLD-FOKI KÖZTÁRSASÁG 34-27 (19-14)
Gíza, játékvezetők: A. Hemam, H. Hedaia (egyiptomiak).

Magyarország: Borbély, Mikler (kapusok), Sipos 1, Topic 1, Balogh 4 (1), Győri 2, Nagy 4, Rosta, Sunajko 4, Máthé, Bánhidi 3, Szita 1, Ancsin 7, Hornyák 4, Lékai 2, Hanusz 1.
Szövetségi kapitány: Gulyás István.

Zöld-foki Köztársaság: Almeida, Fernandes (kapusok), Dos Santos , Pina 2, Araujo 2, Semedo 6 (1), Moreno 3, Pereira 2, A. E. Furtado 5, Landim 2, G. Furtado 5 (2)
Edző: Rui Manuel Ferreira.

Kiállítások: 12, ill. 8 perc.
Hétméteresek: 1 /3, ill. 3/3.