A Veszprémre és a Szegedre is BL-rangadó vár

A Telekom Veszprém a német Rhein-Neckar Löwennel, a MOL-Pick Szeged pedig a francia Paris Saint-Germainnel játszik rangadót a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének hétvégi, hatodik fordulójában.

A svéd Ljubomir Vranjes menesztése, majd Gulyás István átmeneti, egy mérkőzésre szóló megbízatása után a Veszprém új vezetőedzője, a spanyol David Davis győzelemmel mutatkozott be a BL-ben, utána viszont a bajnokságban a Tatabányától és a Szegedtől is kikapott csapatával. Szombaton a német Löwent fogadják, amellyel először 2008 tavaszán a KEK döntőjében találkoztak, és a hazai ötgólos sikert követően idegenben döntetlent értek el, így elhódították a trófeát.

Később a BL-ben hat mérkőzésük volt egymás ellen, a mérleg magyar szempontból három siker, egy döntetlen és két vereség. Veszprémben eddig négyszer találkoztak tétmeccsen, és minden alkalommal hazai győzelem született. Az idei szezont mindkét együttes három győzelemmel és két vereséggel kezdte a nemzetközi porondon.

Nagyon nehéz mérkőzést várok, hiszen remek együttesről van szó. Fantasztikusan kézilabdáznak, nem szabad sok labdát veszítenünk, mert remekül viszik végig a lerohanásokat. A találkozó minden elemében jobbnak kell lennünk, támadásban, védekezésben és lerohanásban is” – nyilatkozta a klub honlapján David Davis.

Nagy László úgy fogalmazott, a Löwen az egyik legjobb formában lévő csapat a mezőnyben, elképesztően gyors kézilabdát játszik, masszív védőfallal és remek kapusteljesítménnyel.
A hét a hat elleni játékuk kimagaslik a mezőnyből, arra jól fel kell készülnünk. Igyekszünk a gyenge pontjaikat megtalálni és feltörni, ezáltal hatékonyan kézilabdázni” – tette hozzá a csapatkapitány.

A csoportkörben öt forduló után már csak két csapat rendelkezik százszázalékos mutatóval: a vasárnapi, párizsi rangadó két résztvevője, a Paris Saint-Germain és a MOL-Pick Szeged. Eddig négyszer találkoztak egymással: 1997-ben az azóta megszűnt City Kupában a nyolcaddöntő első meccsét a PSG nyerte 24-19-re, a visszavágót viszont a Szeged 26-19-re. Tavaly áprilisban a BL negyeddöntőjében a PSG három góllal győzött Szegeden, így a döntetlennel zárult hazai visszavágó után továbbjutást ünnepelhetett.
Kemény csatát várok, és ezt a taktikára értem, mert a francia együttesnek kiváló edzője van, évekig dolgoztam én is Raul Gonzálezzel. Biztos vagyok benne, hogy Juan Carlos Pastorhoz hasonlóan ő is alaposan felkészíti majd a csapatát, de mi is mindent tudunk majd a PSG-ről” – nyilatkozta Joan Canellas, a magyar bajnok szegediek spanyol irányítója.

A párizsiaknál a lábműtét után gyógyuló Nikola Karabatic biztosan nem játszhat, de Mikkel Hansen, Sander Sagosen és Kim Ekdahl du Rietz személyében minőségi helyettesek állnak a szakmai stáb rendelkezésére.

Az európai szövetség rendszeresen közzéteszi erősorrendjét, amelyben a Löwen a második, a PSG a harmadik, a Szeged a nyolcadik, a Veszprém pedig a kilencedik volt az idény rajtja előtt. Öt fordulót követően a PSG a második, a Szeged a harmadik, a Löwen a hatodik, a Veszprém a hetedik.

A nőknél a harmadik fordulóhoz hasonlóan a hétvégi, negyedik körben is német csapatokkal találkoznak a magyar együttesek a BL-ben. A Ferencváros október 21-én a sérült Szikora Melinda, Djurdjina Malovic, Danick Snelder és Bobana Klikovac nélkül is legyőzte (28-25) idegenben a német Bietigheimet, így a vasárnapi, érdi mérkőzésen is esélyesnek számít.

A BL-címvédő győriek továbbra is nélkülözik a súlyos sérülés után gyógyuló Tomori Zsuzsannát és Nora Mörköt, de mivel vendégként 38-22-re verték a német bajnok Thüringer HC-t, hétfőn házigazdaként is fölényes siker várható tőlük. Három forduló alatt a mezőnyből egyedüliként a Győr dobott több mint száz gólt (110), ami meccsenként 36,6-os átlag.

A százszázalékos magyar csapat és pont nélkül álló ellenfele találkozójára azért a jövő hét elején kerül sor, mert addig az U23-as cselgáncs Európa-bajnokságnak ad otthont az Audi Aréna. A hazai sikerrel matematikailag is biztossá válna a Győr továbbjutása a középdöntőbe.