Az AEK edzője újabb győzelmet vár csapatától

Az AEK Athén labdarúgócsapatának trénere szerint a budapesti találkozón aratott nehéz, 2-1-s győzelmük után kedden is nyerniük kell a Vidi ellen a Bajnokok Ligája-selejtező 4. fordulójának visszavágóján.

Marinosz Uzunidisz a görög bajnokcsapat hétfői sajtótájékoztatóján hangsúlyozta, nem becsülik le a Vidit, különösen azért, mert még nem dőlt el a továbbjutás kérdése. Úgy vélekedett, hogy az első meccs megnyerése nem jelent semmit, ismét száz százalékot kell nyújtaniuk a pályán ahhoz, hogy a BL főtábláján szerepelhessenek.

Kérdésre elmondta, múlt szerdán elkövetett hibáikat ki kell javítaniuk, mert nem akarnak esélyt adni a magyar bajnoknak. Meg kell dolgozniuk a győzelemért, okosan kell futballozniuk, mert abban nem bízhatnak, hogy a Vidi könnyen adja számukra a győzelmet.

A görög edző egészen más találkozót vár, mint a legutóbbi összecsapásuk, ugyanakkor a fehérváriaktól továbbra is kemény futballra számít.

Marinosz Uzunidisz szerint nyugodtan játszhatnak, hiszen náluk van az előny és szurkolóik segítségével kedden elérhetik céljukat.

Az AEK középpályása, Kosztasz Galanopulosz kiemelte, hogy száz százalékban rajtuk múlik a továbbjutás. Reményét fejezte ki, hogy „komolyabb megpróbáltatások nélkül” jutnak a BL csoportkörébe.

Mint mondta, ritkán van lehetőségük ekkora téttel bíró találkozón szerepelni. Tavalyi és idei európai kupatapasztalataik alapján sikerülhet a továbbjutás, amiben sokat segíthet nekik a várhatóan több mint 40 ezer néző is – fűzte hozzá.

Múlt szerdán Budapesten a több mint fél órát emberhátrányban játszó Vidi FC ellen 2-1 arányban nyert a görög bajnokcsapat.

Az AEK Athén az előző fordulóban csatlakozott a BL-selejtező mezőnyéhez, akkor a skót Celtic Glasgow együttesével szemben jutott tovább.

A Vidi FC a Bajnokok Ligája-selejtező első fordulójában a luxemburgi bajnok Dudelange együttesét búcsúztatta (1-1, 2-1), majd a bolgár bajnokságot megnyerő Ludogorecet (0-0, 1-0), végül a svéd ligát megnyerő Malmőt (1-1, 0-0).

A párharc győztese a Bajnokok Ligája, vesztese az Európa-liga főtábláján szerepelhet ősszel.

fotó: molvidi.hu