„Az elkövetkező időt arra fordítom, hogy fizikailag és mentálisan is megújuljak” – pénteken megműtötték Losonczi Dávidot

Pénteken a Sportkórházban megműtötték a világ- és Európa-bajnok Losonczi Dávidot, akinek a szeptemberi, zágrábi vb-n szakadt el a keresztszalagja a jobb térdében.

Az ESMTK klasszisa mindenkit megnyugtatott, zökkenőmentesen alakult a beavatkozás, ahogy a Magyar Birkózók Szövetsége (MBSZ) honlapján nyilatkozta közvetlenül a beavatkozás után:

„Rendben vagyok, már csak fel kell épülni! Szombatig még a kórházban vagyok, megfigyelnek és gyógytorna is vár még rám. Ezúton is köszönöm dr. Hidas Péter segítségét, a műtétet és azt, hogy mindig számíthatok rá.”

Mint ismert, Losonczi Dávid hat hete, a zágrábi világbajnokság elődöntőjében sérült meg:

„A szalagszakadást az első huszonnégy órában vagy csak hat héttel később lehet megműteni. Az elveszített elődöntőt követően, másnap vállaltam, hogy kiállok a bronzmérkőzésre, így az első opció szóba sem jöhetett. Bevizesedett, bevérzett a térdem, a gyorsabb felépülés érdekében meg kellett várni, amíg elmúlik a gyulladás, ezért műtöttek most pénteken.”

Immár lelkileg is jobban van:

„Bőven volt időm gondolkozni a történteken, feldolgoztam mindent. Próbálom pozitívan látni a helyzetet, csak a felépülésemre koncentrálok. Fontos tanulság, hogy egy rossz mozdulat, és bármikor vége lehet az ember karrierjének. Szerencsére ezt nem kell átélnem, viszont a nyolc hónapos rehabilitációs időszakkal szembe kell néznem. Egyébként nem bántam meg, hogy kiálltam a bronzmeccsre, ha bennem marad a kérdőjel, hogy mi lett volna, ha, akkor most még rosszabbul érezném magam. Az elkövetkező időt arra fordítom, hogy fizikailag és mentálisan is megújuljak. Próbálom az érem jó oldalát nézni, szerintem csak így lehet boldogulni az életben.”

Fotó: MBSZ