Babos Timiék kikaptak az első fordulóban Indian Wells-ben

A magyar-francia kettős 8-5-re is vezetett a döntő rövidítésben.

A magyar teniszező hivatalos honlapjának csütörtöki közlése szerint A 25 perces első játszmában Mertens és Szabalenka esélyt sem adott ellenfelének, kétszer brékelt. A belga-fehérorosz kettős a második szett elején harmadszor is elnyerte Timi Adogatását.

A 2. helyen kiemelt magyar-francia kettős 1:6, 0:2 után összeszedte magát. Sikerült gyorsan egyenlíteni az 53 perces második felvonásban, majd Timi és Mladenovic már hozta a tie-breakig a szervát. A rövidítésben szinte végig a 2. helyen kiemelt páros vezetett, 5-4 után két fogadóponttal zárta le a játszmát.

A match tie-breakben is sokáig Timi és Kristina Mladenovic állt jobban. A magyar-francia kettős 5-5 után 8-5-re elhúzott, ekkor kétszer adogatott. Sajnos Mertens és Szabalenka ekkor szinte megtáltosodott, sorozatban öt labdamenetet ynert és bejutott a második fordulóba.

A mérkőzés 1 óra 33 percig tartott Indian Wellsben.

BNP Paribas Open (8 359 455 dollár, kemény pálya), páros, 1. forduló:
Elise Mertens, Arina Szabalenka (belga, fehérorosz)-Babos Tímea, Kristina Mladenovic (magyar, francia, 2.) 6:1, 6:7 (4-7), 10-8

fotó: Babos Tímea fb oldala