Babos Timiék zsinórban harmadszor is a négy között Melbourne-ben – videó

A magyar-francia duó zsinórban harmadszor jutott elődöntőbe női párosban az ausztrál nyílt teniszbajnokságon.

A magyar teniszező hivatalos honlapjának beszámolója szerint a 2. helyen kiemelt kettős határozottan és kiválóan kezdte a 26 perces első játszmát, ezzel meg is alapozta a sikert! Timi és Kristina Mladenovic nyerte az első 10 labdamenetet, az ellenfél ekkor iratkozott fel az eredményjelzőre. Az amerikai tinikettős ugyan két bréklabdáról megvédte a második adogatógémet, de utána fogadóként nem volt esélye.

A magyar-francia páros biztosan őrizte előnyét 4:2-ig (egy labdamenetet veszített két adogatójátékban), majd újra, ezúttal 30-ra nyerte el ellenfele szerváját. A nyitó felvonás utolsó gémjét 15-re nyerte az Australian Open 2018-as bajnokkettőse.

A második szett nem hozott lényegi változást a mérkőzésen. Timi és Kiki adogatóként és fogadóként is határozottabb és pontosabb volt. A magyar-francia páros 1:1 után 0-ra vette el ellenfele adogatását, majd jött két, nagyon szoros szervagém. Timi és Kristina Mladenovic mindkettőt 40-re nyerte, a másodikban két bréklabdát hárított.

A kilencedik játékban, 5:3 után az ellenfél meccslabdáról védte meg a szerváját, majd Timi adogatott az elődöntőért. A magyar-francia kettős 40-0-ra is vezetett, végül 30-ra sikerült befejezni a gémet, így a mérkőzést is. A mérkőzés 1 óra 21 percig tartott Melbourne-ben.

A magyar-francia kettős sorozatban harmadszor jutott Melbourne-ben a négy közé, hiszen a 2018-as diadalt követően tavaly is döntős volt.

Timi és Kristina Mladenovic ellenfele a legjobb négy között a 7. helyen kiemelt Csan Hao-Csing és Csan Latisa lesz.

Az 1993. szeptember 19.-én született Csan Hao-Csing 15. helyen áll a világranglistán, pályafutása legjobbjaként 5. (2016. június 27.) volt. A tajvani játékos eddig 18 WTA Tour-, 2 WTA125-ös és 6 ITF-versenyt nyert. A 2017-es szezonban döntős volt Wimbledonban a román Monica Niculescu oldalán, ez a legjobb eredménye női párosban, Grand Slam-versenyen.

Az 1989. augusztus 30.-án született Csan Latisa 15. helyen áll a világranglistán, pályafutása legjobbjaként 1. (2017. október 23.) volt. Eddig 33 WTA Tour-, 2 WTA125-ös és 16 ITF-versenyt nyert. A 2017-es szezonban veretlen maradt a US Openen a svájci Martina Hingis oldalán, 2007-ben és 2015-ben döntős volt az Australian Openen, női párosban.

A mérkőzés összefoglalója:

Eredmény:

Australoan Open 2020 (Grand Slam-verseny, 71 millió dollár, kemény pálya), női páros, negyeddöntő:
Babos Tímea, Kristina Mladenovic (magyar, francia, 2.)-Cori Gauff, Caty McNally (amerikai) 6:2, 6:4