BL-bronzérmes a Győri Audi ETO KC

A Győri Audi ETO KC harmadik helyen végzett a női kézilabda Bajnokok Ligája budapesti négyes döntőjében, miután a vasárnapi bronzmérkőzésen 28-27-re legyőzte a dán Team Esbjerg együttesét.

Jesper Jensen, az Esbjerg vezetőedzője szombat este elárulta: a csütörtöki dán bajnoki döntő sokkal fontosabb számukra, mint a BL bronzmérkőzése, ennek megfelelően fogja beosztani a játékidőket a Győr elleni találkozón.

A csoportkörben mindkét találkozásukon győri siker született: szeptemberben Dániában 31-29-re, februárban hazai pályán 29-28-ra nyert Ambros Martín alakulata. A spanyol vezetőedző utolsó mérkőzésén irányította az ETO-t, amellyel tavaly az elődöntőben kerekedett az Esbjerg fölé 32-27-re. Martín a BL-t négyszer, a bajnokságot hétszer, a Magyar Kupát hatszor nyerte meg a csapattal.

A Győr szombaton a Viperstől kapott ki 37-35-re, míg az Esbjerget a Ferencváros győzte le 30-29-re. Ezúttal jól kezdett a kisalföldi alakulat, a jó védekezését Sandra Toft koronázta meg védéseivel, erre építve pedig fokozatosan ellépett a Győr, 9-4-es előnyénél időt kellett kérnie az Esbjergnek. Ez sem változtatta meg azonban a játék képét, húsz perc elteltével a magyarok dán hálóőre már tíz hárításnál járt, miközben az Esbjergből támadásban és védekezésben sem tudott senki vezérré előlépni. Sőt, Toft a 29. percben a gólszerzők listájára is feliratkozott, 16-8 volt ekkor az állás – számolt be az MTI.

A szünet után kilencgólosra növelte előnyét az ETO (18-9), ezt követően azonban zárkózásba kezdett a négyes döntőben másodszor szereplő, tavaly negyedik dán csapat, a 48. perc végén 22-22-nél utolérte a megtorpanó Győrt. 25-25 után azonban kétszer is a lelátón helyet foglalók jelentős részének támogatását élvező ETO talált be. Az utolsó öt percnek így 27-25-ös állásról vágtak neki a felek, előnyéből pedig egy gólt meg tudott őrizni a magyar csapat.

A Győr ezzel hatodik egymás elleni összecsapásukon is megőrizte százszázalékos mérlegét.

Ana Gros, illetve Vilde Mortensen Ingstad egyaránt hat góllal zárta a mérkőzést. A kapusok közül Sandra Toft 15, Amandine Leynaud egy lövést védett, a túloldalon Anna Kristensen 7, Amalie Millin 2 kísérletet hárított.

Az ötszörös győztes kisalföldi csapat 2021 után másodszor zárt a dobogó alsó fokán a BL-ben.

A fináléban 18 órától az FTC-Rail Cargo Hungaria a legutóbbi két kiírásban diadalmaskodó norvég Vipers Kristiansand ellen lép pályára az MVM Dome-ban.

Eredmény, bronzmérkőzés:
Győri Audi ETO KC-Team Esbjerg (dán) 28-27 (16-9)
MVM Dome, v.: Hatipoglu, Simsek (törökök)
gólszerzők: Gros 6, Oftedal 5, Blohm 4, Dale, Nze Minko 3-3, Győri-Lukács, Haugsted 2-2, Rju, Fodor, Toft 1-1, illetve Ingstad 6, Reistad 5, Mörk, Breistöl 4-4, Türkoglu 3, Heindahl, Tranborg 2-2, M. R. Jacobsen 1
lövések/gólok: 44/28, illetve 49/27
gólok hétméteresből: 1/1, illetve 4/4
kiállítások: 6, illetve 4 perc