Bravúr a vb-n, negyeddöntőbe jutott a magyar női jégkorong-válogatott!

Negyeddöntőbe jutott a magyar női jégkorong-válogatott a dániai világbajnokságon, miután a csoportkör zárásán a német csapat egy másodperccel a meccs vége előtt lőtt góllal 3-2-re legyőzte a házigazda együttest.

A dánok két harmad után még vezettek 2-1-re, a kiesés elkerüléséért harcoló németek 4:11 perccel a vége előtt egyenlítettek. A hajrában lehozták a kapusukat, és egy másodperccel a lefújás előtt betaláltak. A játékvezetők először azt videózták, hogy a korong időben áthaladt-e a gólvonalon, majd azt, nem akadályozták-e a dán kapust a védésben.

Az alapjátékidős sikerükkel a németek bennmaradtak az élvonalban, és negyeddöntőbe juttatták a magyarokat, míg a dánok kiestek- számolt be kedd este az MTI.

Pat Cortina szövetségi kapitány alakulata – amely múlt csütörtökön 4-2-re legyőzte a németeket, majd pénteken 7-1-re kikapott a csehektől, vasárnap 1-0-ra a házigazda dánoktól, hétfőn pedig szétlövésben maradt alul a svédekkel szemben – csütörtökön az Egyesült Államok ellen lép jégre. A papírforma alapján ellenük nincs esély: az amerikaiak kilenc vb-n, valamint két olimpián diadalmaskodtak már, és a címvédő, idei olimpiai bajnok Kanadával együtt kiemelkednek a mezőnyből.

A negyeddöntőt követően az 5-8. helyért sorra kerülő meccseket és az elődöntőket szombaton, a helyosztókat pedig a hatodik helyig vasárnap rendezik.

A bennmaradásukat hétfőn biztosító magyarok számára a nyolc közé jutás óriási fegyvertény, a célkitűzés az volt, hogy jövőre is az elitben szerepelhessenek. A 2023-as vb-nek Kanada ad otthont, várhatóan Ottawában lesz a torna április elején.

Eredmények, csoportkör, 6. (utolsó) játéknap:

B csoport (Frederikshavn):
Csehország-Svédország 3-0 (0-0, 1-0, 2-0)

5. Dánia 3
Azonos pontszám esetén az egymás elleni eredmény döntött.
Az ötös utolsó helyezettje kiesett a divízió I/A-ba, míg a legjobb három a negyeddöntőben folytatja.