Bravúrral a nyolc között a Szekszárd

A Szekszárd az idegenbeli 17 pontos vereség után 26 ponttal legyőzte a lengyel Bydgoszczot szerdán a női kosárlabda Európa Kupa nyolcaddöntőjének visszavágóján, így továbbjutott a legjobb nyolc közé.

Zeljko Djokic együttese – amely előzőleg 5 győzelemmel és 1 vereséggel zárta a csoportkört – múlt csütörtökön 77-60-ra kikapott Lengyelországban, így nehéz visszavágóra készülhetett. A tolnaiak a szerdai mérkőzés első negyedét követően 5, majd a nagyszünetben 11 pontos előnyben voltak, főként Bálint Réka és a svéd Frida Eldebrink révén.

Fordulás után még jobban rákapcsoltak a hazaiak, és az utolsó játékrész elején már csak egy pont hiányzott a továbbjutáshoz (62-46). A vendégek ugyan egy időre közelebb férkőztek a Szekszárdhoz, de az remek hajrával végül nagy különbségű győzelmet aratott, és bebiztosította továbbjutását. A magyarok legjobbja a 23 pontos Eldebrink volt.

Az EK-ban két negyeddöntőt rendeznek, ugyanis az elsőt követően a megmaradt négy csapathoz csatlakozik négy gárda az Euroligából, és ezután újabb négy párharcra kerül sor.