Bukaresti vereséggel kezdte a középdöntőt a Győr

A címvédő Győri Audi ETO KC hat góllal kikapott a román CSM Bucuresti otthonában a női kézilabda Bajnokok Ligája középdöntőjének első fordulójában, péntek este.

A vendégek közül a német Anja Althaus és a brazil Eduarda Amorim hiányzott sérülés miatt, a csapat ennek ellenére remekül játszott az első félidő jelentős részében. A hazaiak a nyolcadik percben dobták első akciógóljukat, mégis szorossá tudták tenni az állást. A szünet előtt ráadásul több mint öt percig nem dobott gólt a Győr, így 13-11-es hátrányba került.

A második felvonásban többet hibázott a címvédő, ezért az utolsó negyedórában futnia kellett az eredmény után, ezt a román bajnokcsapat kihasználta, és végül magabiztosan győzött.

A hazaiak legeredményesebb játékosa a norvég Amanda Kurtovic volt, aki kilenc lövésből nyolc gólt dobott.

A győriek február 5-én, hétfőn folytatják szereplésüket a BL középdöntőjében, amikor a dán Nyköbing FH együttesét fogadják.

Eredmény, női BL, középdöntő, 1. forduló, 1. csoport:
CSM Bucuresti (román)-Győri Audi ETO KC 28-22 (13-11)
a Győr gólszerzői: Mörk 8, Tomori 7, Groot 3, Knedlikova, Hansen, Broch, Bódi 1-1