Dániában is kikapott az MTK, búcsú az El-től

Az MTK kettős vereséggel búcsúzott a női kézilabda Európa-liga selejtezőjében, mivel 34-29-re kikapott a dán Herning-Ikast otthonában a második forduló szombati visszavágóján.

Az első meccs elvesztése ellenére sem tett le a továbbjutás kiharcolásáról a magyar csapat, amely remekül kezdett, de 4-1-es vezetése után ellenfele pontosabban támadott és némileg hatékonyabban védekezett. A dánok fordítottak (9-7), a szünetben pedig döntetlen volt az állás – számolt be az MTI.

A második félidőben is jól tartotta magát az MTK, de elhibázott támadásainak többségét gyors lerohanással és góllal büntette a Herning-Ikast. A találkozó háromnegyedénél a magyar női válogatott szövetségi kapitányi posztját is betöltő Golovin Vlagyimir vezetőedző időt kért, mert csapata nehezen boldogult a hazaiak felállt védőfalával. A rövid pihenő sem használt a vendégeknek, a folytatásban gyorsan eldőlt, hogy az előzetesen is esélyesebbnek tartott Herning-Ikast kettős győzelemmel jut a csoportkörbe, és végül öt találattal nyert.

A dánok múlt vasárnap 34-27-re győztek a párharc budapesti első mérkőzésén.