Dárdai Pál: „Mindannyian büszkék lehetünk magunkra”

Dárdai Pál vezetőedző szerint mindannyian büszkék lehetnek magukra a Hertha BSC-nél, mivel hazai pályán 2-0-ra legyőzték az eddig veretlenül listavezető, címvédő Bayern Münchent a német labdarúgó-bajnokság hatodik fordulójának pénteki nyitómérkőzésén.

A berliniek a mostani sikerük előtt legutóbb 2009 februárjában tudtak nyerni a Bayern ellen a bajnokságban, hazai közönség előtt 2-1-re, akkor még Dárdai is játszott a csapatban.

A Kicker beszámolója szerint azóta 14 mérkőzés telt el fővárosi siker nélkül. Ha pénteken sem győztek volna a Hertha BSC, ez lenne a Bundesliga leghosszabb nyeretlenségi sorozata két klub között. A szaklap szerint a hazaiak sok futással és rendkívül fegyelmezett védekezéssel nyerték meg a meccset.
Ez remek volt, a hétvégén meg is ünnepeljük, de a jövő héten újra keményen dolgozunk. A védőink és a középpályásaink nagyon jók voltak, de ez csak fegyelem kérdése. A trükk az volt, hogy jól kezeltük a Bayern jelentős labdabirtoklását” – nyilatkozta Dárdai Pál.

A statisztika szerint 70-30 százalék volt a labdabirtoklási arány a vendégek javára. Az adatok alapján is nagy volt a különbség a két félidő között. Az elsőben a hazaiak négyszer lőttek kapura, és háromszor el is találták azt, a vendégek hatból egyszer sem. A szünet után a Hertha két kísérletéből egy volt pontos, a Bayern viszont 19 alkalommal lőtt, ebből öt ment kapura.

A magyar szakvezető úgy fogalmazott, az első félidőben szinte tökéletes teljesítményt nyújtottak, és bizonyosodott, hogy érdemes volt nyomást gyakorolni ellenfelükre.
A második felvonásban nem játszottunk jól, hanem harcoltunk. Nem kaptunk könnyű gólt, és végre nem ítéltek tizenegyest ellenünk. Ma mindannyian büszkék lehetünk magunkra” – nyilatkozta.

Dárdai arra utalt, hogy az előző öt bajnoki meccs mindegyikén kapott egy-egy büntetőt a Hertha aktuális ellenfele, és háromból gól is született.

Pénteki sikerével a Hertha pontszámban beérte a Bayernt a tabellán.

fotó: herthabsc.de