Döntetlennel mutatkozott be Vranjes a magyar kispadon

A magyar férfi kézilabda-válogatott 29-29-es döntetlent játszott Svédország vendégeként barátságos mérkőzésen, szombaton délután Jönköpingben.

A házigazdáknál nem lépett pályára a MOL-Pick Szeged csapatkapitánya, Jonas Källman, aki sérülés és családi okok miatt kihagyja a jövő pénteken kezdődő horvátországi Európa-bajnokságot is.

Bár fél perc elteltével Bodó Richárd nyitotta a gólok sorát, a magyarok ezt követően több mint öt percig nem találtak be. Védekezésben jól teljesítettek a vendégek, és a folytatásban – elsősorban az átlövőknek köszönhetően – a támadójátékuk is megfelelő volt, így tartani tudták a lépést a skandinávokkal (6-6).

Ezután a svédek két góllal elléptek, de a magyar csapat gyorsan egyenlített, ekkor Kristjan Andresson szövetségi kapitány időt kért. A folytatásban egyre inkább a gólszerzésre fektették a hangsúlyt a csapatok, és a vendégek ebben sem vallottak kudarcot, gyors ellenakcióból is többször eredményesek voltak (16-15).

A második félidő negyedik percében újra előnybe került a magyar válogatott (17-18), sőt rendkívül hatékony lövéseinek köszönhetően kisvártatva – a meccs során először – két, majd három góllal vezetett (19-22).

A 45. percben, 25-22-es magyar előnynél ismét időt kértek a svédek, és ezt követően hat percig nem kaptak gólt. A vendégcsapat a hajrára elfáradt, játéka pontatlanabbá vált, azonban így is több lehetősége volt a találkozó megnyerésére, ám a kihagyott ziccerek miatt döntetlen lett Vranjes bemutatkozó-meccsének végeredménye.

A két csapat hétfőn 19.15 órától Partilléban ismét megmérkőzik egymással.

A magyar válogatott a jövő pénteken kezdődő Európa-bajnokságon az olimpiai címvédő Dániával, valamint Spanyolországgal és Csehországgal szerepel azonos csoportban, amelyből az első három helyezett jut a középdöntőbe.

Ez volt az első meccse magyar szövetségi kapitányként Ljubomir Vranjesnek, aki játékosként 1997 és 2002 között három Európa-bajnokságot és egy világbajnokságot nyert a svéd nemzeti csapattal, 2000-ben pedig olimpiai ezüstérmes volt.

Frissítve:

A találkozót követően Bodó Richárd és Ljubomir Vranjes szövetségi kapitány értékelte a mérkőzést – számolt be a Magyar Kézilabda Szövetség honlapja.

Ljubomir Vranjes szövetségi kapitány: – Hasznos mérkőzés volt, amelyen minden játékos lehetőséget kapott, rövid időszakoktól eltekintve mindenki jól teljesített, a fiatalok tapasztalatot szereztek. Védekezésben és támadásban is voltak jó teljesítmények.

Bodó Richárd: Nem ijedtünk meg a svédektől, noha nagyon jó ellenféllel találkoztunk. Jól mentünk, úgy érzem, jó meccset játszottunk, a végén talán kicsit nagyobb rutinnal győzhettünk volna, de a felkészülés szempontjából nagyon hasznos volt a találkozó. Nincs sok idő hátra az Eb-ig, de minden csapat így van ezzel.

Férfi felkészülési mérkőzés:
Svédország – Magyarország 29-29 (16-15)
Jönköping, játékvezetők: Eliasson, Palsson (izlandiak).

Svédország: Palicka, Appelgren (kapusok), Arnesson, Darj, Ekberg 5, Gottfridsson 7, Henningsson, Jakobsson 2, Jeppsson 2, Lagergren 2, Nielsen, Nilsson 1, Pettersson, Tollbring 4, Wanne 1, Zachrisson 5
Szövetségi kapitány: Kristjan Andresson.

Magyarország: Mikler, Borbély (kapusok), Ancsin 2, Balogh 5, Bartók 3, Bánhidi 2, Bodó 5, Császár 2, Fekete 1, Hornyák 1, Jamali 1, Juhász 2, Lékai 2, Ligetvári, Országh 1, Schuch, Szöllősi Sz., Vilovski 2.
Szövetségi kapitány: Ljubomir Vranjes.

Kiállítások: 8, ill. 2 perc.
Hétméteresek: 4/4, ill. 2/1.

fotó: M4 Sport