Drámai mérkőzésen győzött a holland válogatott

Hollandia 28-27-re legyőzte Spanyolországot a franciaországi Európa-bajnokság csoportkörének második fordulójában, hétfőn Montbéliard-ban.

A spanyolok kezdtek jobban, de a győri Nycke Groot irányításával a szünet előtt fordítottak a hollandok (14-11). A második félidőben szinte végig a spanyolok vezettek, majd a rendkívül izgalmas hajrában az előző kontinenstornán ezüstérmes hollandok a maguk javára döntötték el a rangadót. Egy szabaddobás után Lois Abbingh az utolsó másodpercben szerezte meg a győztes gólt.

A mezőny legeredményesebb játékosa a holland csapatkapitány, Nycke Groot volt, aki 12 lövésből kilenc gólt szerzett. A Ferencváros spanyol irányítója, Nerea Pena egy, honfitársa, a Siófok jobbátlövője, Mireya González Álvarez pedig két gólt dobott.

Az már a meccs előtt biztos volt, hogy a csoportból a magyar, a holland és a spanyol csapat is továbbjutott.

Brestben, a D csoportban a címvédő norvégok – akik az első fordulóban nagy meglepetésre kikaptak a németektől – fölényes győzelmet arattak Csehország felett.