Előnyben a Honvéd

Magyar Kupa elődöntőjében a Budapest Honvéd és a Soroksár játszott egymás ellen.

A Soroksár úgy készült erre a mecsre, hogy meglepetést okozzon a Kispestieknek és legyen esélye a második meccsen bejutni a döntőbe. A félidőben 0-0 volt az eredmény. A második félidőben azonban már elkezdődtek a gólok.

Először az 57.percben Filip Holender megszerezte az első gólt a kispestiek javára. A 76. percben jött is a válasz Gyömbér Gábortól a soroksáriak játékosától. 11 perc múlva Filip Holender a gólja útán egy gól paszt is adott Kálnoki-Kis Dávidnak, így a visszavágót a kispestiek előnnyel várhatják. Soroksár 10 emberrel, hősiesen védekezett.

A másik mérkőzésen a MOL Vidi – DVSC játszott, ahol csak egy gól esett, így a Vidi előnnyel indul a második mecsre.

Labdarúgó Magyar Kupa, elődöntő, 1.mérkőzés:
Budapest Honvéd FC-Soroksár SC (II. osztályú) 2-1 (0-0)
Új Hidegkuti Nándor Stadion, 1929 néző, v.: Iványi

Honvéd FC: Horváth – Batik, Kamber, Kálnoki-Kis – Mezghrani ( Lovric, a szünetben.), Nagy, Heffler, Ben-Hatira (Danilo, a szünetben), Uzoma – N’Gog (Tischler, 69.) Holender

Soroksár: Kovács – Molnár, Gardós (Orosz, 67.), Gyömbér, Bor – Tamási (Csernik, 67.), Huszák – Derekas, Lőrinczy, Kundrák (Korozmán, 80.) – Erdélyi

gólszerzők: Holender (57.), Kálnoki-Kis (87.), illetve Gyömbér (76.)
sárga lap: Holender (22.), illetve Gárdos (64.)

fotó: Horváth Balázs / Blasius Photography