Értékes győri győzelem Franciaországban

A címvédő Győri Audi ETO KC 29-28-ra győzött a francia Brest Bretagne otthonában a női kézilabda Bajnokok Ligája középdöntőjének negyedik fordulójában, vasárnap.

A dán Sandra Toft nagyszerű teljesítménnyel kezdett a hazai kapuban, ezért a győriek 12 perc alatt mindössze két gólt szereztek, és átlövéseken, ziccereken kívül két büntetőt is kihagytak – számolt be vasárnap este az MTI. Támadásban a beálló, Pauletta Foppa remekelt a franciáknál, 13 perc alatt négy gólt dobott. Mindezeknek köszönhetően csapatuk a huszadik percben már négy találattal vezetett, ekkor Danyi Gábor időt kért.

Ezt követően hatékonyabban lőttek a győriek, két norvég átlövőjük, Veronica Kristiansen és Amanda Kurtovic vezérletével kiegyenlítettek, ám a szünetben megint egygólos hátrányban voltak, mert a lengyel Monika Kobylinska góljaival tartotta magát a Brest.

A második felvonásban gyors, pontos kézilabdával kezdtek a vendégek, átvették a vezetést, ezután némileg váratlan volt, hogy a Brest egy 5-0-s sorozattal fordított (25-21). Ezt követően az ETO tudott ritmust váltani, egy 6-1-es szériával visszavette a vezetést, az utolsó két perc pedig kétgólos győri vezetéssel kezdődött.

A hajrában Eduarda Amorim lövését kivédte a kapus, a Brest az egyenlítésért támadott, de Kiss Éva is bravúros védést mutatott be, így a címvédő 29-28-ra győzött idegenben, és nagy lépést tett a csoport első helyének megs
zerzése felé.

Az ETO továbbra is veretlen a mostani BL-idényben, a francia csapatnak ez volt az első veresége.

A mezőny legeredményesebb játékosa Veronica Kristiansen volt kilenc góllal. A hazaiaknál Ana Gros és Pauletta Foppa is hétszer volt eredményes.

A két csapat negyedik alkalommal találkozott egymással, a Győr egy döntetlen mellett harmadszor győzött.

Jövő vasárnap a győriek a montenegrói Buducnost Podgorica otthonában lépnek pályára, a Ferencváros pedig a dán Esbjerg csapatát fogadja a BL középdöntőjében.

”Először is gratulálni szeretnék az ellenfélnek, hiszen egy nagyszerű mérkőzést játszottunk. A Brest a rájellemző szimpatikus játékot mutatta az egész mérkőzés során. Véleményem szerint az volt a kulcsa a győzelmünknek, hogy valamivel hosszabb a kispadunk, hiszen ellenfelünknek jó néhány játékosát nélkülöznie kellett. Azt gondolom, mind a két félidőnek a hangulat szempontjából jót tett, hogy a hazai csapat vezetett, hiszen ez felerősítette a szurkolók hangját. Szerencsére ez minket nem zavart meg és sikerült egy remek utolsó tíz percet produkálnunk, amivel meg tudtuk nyerni a mérkőzést. Úgy gondolom, a Brest az egyik legerősebb csapat az idei Bajnokok Ligájában és biztos vagyok benne, hogy találkozunk velük a FINAL4-ban.” – nyilatkozta a klub honlapján Danyi Gábor a Győri Audi ETO KC vezetőedzője.