Ezüstérmet szerzett a női kard válogatott az Univesiaden – videó

A 29. nyári Universiaden Tajpejben a vívásban a magyarok végeztek az éremtábla élén, három arany és három ezüstéremmel (arany: Szatmári András kard, Kreiss Fanni női tőr, Márton Anna női kard, ezüst: Bányai Zsombor párbajtőr, a férfi párbajtőr és a női kard válogatott).

A MEFS pénteki tájékoztatása szerint újabb éremmel bővült a magyar csapat éremkollekciója a 29.Nyári Universiaden.

NŐI KARD CSAPAT

A 29. nyári Universiaden Tajpejben a vívásban a magyarok végeztek az éremtábla élén, három arany és három ezüstéremmel (arany:Szatmári András kard, Kreiss Fanni női tőr, Márton Anna női kard, ezüst: Bányai Zsombor párbajtőr,  a férfi párbajtőr és a női kard válogatott).

Pénteki napon a  magyar női kard csapat a legjobb nyolc között 32-23 arányban verte az oroszokat, majd az elődöntőben 45-36 arányban a lengyeleket. A döntőben Japán volt az ellenfél, és az ázsiai ország kardozói végig vezetve 45-38 arányban nyerték meg az Universiade aranyérmet. A magyar csapat összeállítása: Katona Renáta (Semmelweis Egyetem), Mikulik Júlia (Semmelweis Egyetem), Márton Anna (ELTE) és a sérülése után őt váltó Záhonyi Petra (Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem)..

Csapat: KATONA Renáta (SE), MÁRTON Anna Orsolya (ELTE), MIKULIK Júlia (SE), ZÁHONYI Petra (BME)

Férfi egyéni – Selejtező

VARGA Csaba Koppány (SZTE) a selejtezőben elért eredményével befejezte a versenyzést.

EREDMÉNY:

VARGA Csaba Koppány (SZTE) vs ALBASHAR Ahmad HR (PAL) 3:1 (11-7, 13-15, 11-6, 11-4)

VARGA Csaba Koppány (SZTE) vs TAN Kiat Yi Kerry (SGP) 0:3 (6-11, 9-11, 9-11)

ATLÉTIKA

NŐI 100M GÁTFUTÁS

selejtező

A tegnapi, kalapácsvetés verseny alatti heves zápor ma elkerülte az atlétika pályát, ami közre játszhatott abban, hogy mindkét magyar versenyző, Kerekes Gréta (TE) és Kozák Luca (DE) is eredményesen szerepelt a selejtezőben, és bejutottak a holnapi elődöntőbe.

EREDMÉNY:

KEREKES Gréta (TE) 13.50 csoportjából elsőként kvalifikálta magát, az elődöntőben 3. helyen indulhat 26-án

KOZÁK Luca (DE) 13.73 csoportjában 3. helyről kvalifikálta magát, az elődöntőben 9. helyen indulhat 26-án

NŐI 800M SÍKFUTÁS

döntő

KÉRI Bianka a Pannon Egyetem hallgatója, fantasztikus futással, 2:04.00 időeredménnyel 6. helyen végzett.

Bianka 6. helyezését egy csodálatos futással érte el, kiválói taktikai érzékkel megoldotta a feladatot. Közép-, és hosszútávfutóknak ez az időjárás a legrosszabb, ennek ellenére a három futásból kettő élete második és harmadik legjobb futása volt. Az eredmény jelentőségét mutatja, hogy a mezőny nagyon erős volt, az Ugandai versenyző, aki itt második lett, Londonban, a VB-n negyedik. volt.” – nyilatkozta Németh Zsolt vezetőedző

döntő

SZILÁGYI Réka, a Debreceni Egyetem hallgatója 55 méter feletti eredménnyel jutott be a döntőbe, sajnos ott nem sikerült ezt az eredményt megismételnie, így végül 13. lett.

Németh Zsoltot kérdeztük az eredményekről: „Technikai hibák csúsztak be, így Rékának nem sikerült beverekedni magát a legjobb 8 közé. 57 méter kellett ehhez. Erős volt a mezőny itt is, olimpiai bronzérmes, U23-as ranglista vezető is ott voltak a versenyzők között”.

EREDMÉNY:

SZILAGYI Réka 50.53 52.54 48.98; 52.54 13. helyezés

GOLF

FÉRFI

EGYÉNI ÉS CSAPAT 2. kör

Versenyzőink a második nap után az 55. (HORVÁTH Marcell Soma) illetve az 56. (RÓZSA Dávid) helyen állnak.

KOSÁRLABDA

NŐI

helyosztó 9-16. helyért

Csapat:

BARNAI Judit Eszter (EDUTUS Főiskola), GOCSMAN Ágota Anna (BGE), HEGEDŰS Janka (Florida International University), KAPOSI Pálma (University of Minnessota), KARLÓCZAI Juliann (TE), MIHÁCZI Diána (BME), PAP Regina (PTE), RAUS Vivien (PTE), SIMON Anikó (PTE), SZABÓ Fanni Andrea (Dartmouth College), SZŰCS Réka Dorottya (PTE), VUKOV Szonja (PPKE)

A csapat továbbjutott, így a 9-12. helyosztón Argentína csapatával játszanak majd 26-án.

EREDMÉNY: Magyarország – Dél-Korea: 78:62  (26:10, 15:18, 16:16,21:18)
Legjobb dobók: KAPOSI Pálma 23, SZABÓ Fanni 21, BARNAI Judit 14

FÉRFI

selejtező

Csapat:

BOGNÁR Kristóf (ELTE), BUS Iván Krisztián (NYE), GARAMVÖLGYI Ákos Tibor (DE),KELLER Iván (DE), KÓSA Tamás (DE), KOVÁCS Ádám (TE), KŐVÁGÓ-LASKA Márk (PTE), PERINGER Balázs (NJE), POLYÁK László (BCE), TÓTH Zoltán (EKE), VÁGVÖLGYI Ákos (SZTE), WIRTH Ádám (SZTE)

EREDMÉNY: Magyarország – Mexikó: 82-77 (20-24, 20-19, 20-16, 18-17)
Legjobb dobók: WIRTH 16, KOVÁCS 15, BOGNÁR 12

TAEKWONDO

-53 KG

KOTSIS Edina (EKE),  miután a selejtezőben 11:5-re legyőzte SAPARBEK Zhazira kazah versenyzőt, az elődöntőben 9-6-ra kikapott a riói olimpiai 2. helyezett szerb BOGDANOVIC-tól, így már csak a holnapi csapatversenyen lesz lehetősége szépíteni eredményén.

EREDMÉNY:

KOTSIS Edina Brigitta (EKE) vs BOGDANOVIC Tijana (SRB)

6:9 (0,4,5:1,2,3,)

ÚSZÁS

FÉRFI 50 M GYORS

A selejtezőben GYÁRFÁS Bence (ÓE) 23.30-al 6. helyen végzett, összesítésben 38. helyen, MÉSZÁROS Márk (TE) 23.57-el a 47. helyen végzett, így egyikőjük sem jutott be az elődöntőbe.

NŐI PILLANGÓ 200M

Szimonetta az elődöntőben az 1-es pályán, Dóra a 7-es pályán úszott. KISS Dóra (Missouri State University): 2:16.83-el a 16. helyen, GALAMB Szimonetta (TE):2:12.13-al a 9. helyen végzett. Így egyikőjük sem jutott be a döntőbe.

FÉRFI 100M PILLANGÓ

döntő

Bence 52.57 idejével a 7. helyről rajtolhatott a döntőn, ahogy 1 századdal tudodd csak javítani, így 6. helyen zárt.

EREDMÉNY:

Pulay Bence (TE): 52.56, 6. hely

VÍVÁS

FÉRFI TŐR CSAPAT

8-ba kerülésért

Csapatunk 45:42-re legyőzte az amerikai csapatot, majd 39:45-re kikapott a japánoktól. Ezzel be is fejezték a versenyzést.

Csapat:

BALOGH Boldizsár (BCE), DÓSA Dániel (BCE), HÁRI Máté (BME), NÉMETH András (ST. John’s University)

VÍZILABDA

NŐI selejtező

Lányaink a mai meccsen 15:4-re biztos kézzel lőve, legyőzték az új-zélandi csapatot, így tovább mehetnek a holnapi negyeddöntőbe.

Csapat:

BOLONYAI Flóra ((ELTE), GARDA Krisztina (SZIE), GURISATTI Gréta (DE), HORVÁTH Brigitta (DE), KISS Alexandra Klaudia (DE), KÖVESDI Vivien (TE), LEIMETER Dóra (ELTE), MÁTÉ Zsuzsanna (ELTE), MENCZINGER Kata Mária (DE), PARKER Rebecca Grace (DE), SZILÁGYI Dorottya (DE), VÁLYI Fanni (DE), ZIEGLER Diána (DE)

EREDMÉNY:

Magyarország – Újzéland: 15:4 (6-0, 2-0, 4-2, 3-2)
legtöbb gól: SZILÁGYI (6), GURISATTI (4)

FÉRFI negyeddöntő

A mai Magyarország – Szerbia meccsen fiaink 7-9-re kikaptak a szerb válogatottól, akik folyamatosan, egész évben együtt játszottak a Világligában, így egy igen összeszsedett csapatként jól védekezve, verték meg a mieinket.