Fölényes ETO győzelem Törökországban

A Győri Audi ETO KC továbbra is százszázalékos a női kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörében, mivel a nyolcadik forduló szombati játéknapján 38-22-re nyert a török Kastamonu Belediyesi GSK otthonában.

A két csapat egy héttel ezelőtti, győri találkozóját 37-20-ra nyerte az ETO, amelyből a szombati visszavágón a szélső Lukács Viktória és az egyik francia kapus, Amandine Leynaud hiányzott.

Az első pillanattól a vendégek akarata és jóval nagyobb tudása érvényesült: negyedóra alatt ötgólos előnyre tettek szert (10-5), a 24. percben pedig meglett a „közte tíz” is (17-7). Félidőben 9-19-et mutatott a hazai eredményjelző – számolt be az MTI.

A folytatásban tekintélyes előnye birtokában kissé kiengedett a Győr, ám a török csapat csak nyolctalálatnyi közelségbe tudott visszakapaszkodni. A 40. percben visszaállt a „rend”: ismét tíz góllal vezetett a magyar együttes (13-23), és végig könnyed játékkal győzött a hazai 17 után ezúttal 16 góllal.

Az ETO legeredményesebb játékosa a román beállós, Crina Elena Pintea volt, aki 11 gólig jutott, és további négyen szereztek egyformán hét-hét találatot. A magyar kapuban a francia Laura Glauser 40 százalékos hatékonysággal védett, 35 lövésből 14-et hárítva.

A BL csoportkörében a december 1-jén kezdődő spanyolországi világbajnokság miatt szünet következik. A csoportjában nyolc győzelemmel álló, éllovas győriek legközelebb január 9-én lépnek pályára, amikor a svéd IK Sävehof vendégei lesznek, míg a saját nyolcasában öt győzelemmel, két döntetlennel és egy vereséggel rendelkező Ferencváros egy nappal korábban a montenegrói Buducnost Podgoricát fogadja Érden.

Az ETO rekordot jelentő, immár 65 mérkőzésből álló, 2018 januárja óta tartó veretlenségi sorozattal büszkélkedhet a BL-ben, ebben az időszakban 57 győzelem és nyolc döntetlen a mérlege. A statisztikába csak a meccsek rendes játékideje számít bele.

Női kézilabda BL B-csoport, csoportkör, 8. forduló:
Kastamonu Belediyesi GSK (török)-Győri Audi ETO KC 22-38 (9-19)
Kastamonu, 2627 néző. V: Ilieva, Karbeszka (északmacedónok).

KASTAMONU: Durdu 1 – Radicsevics 4 (1), Yilmaz 1, Akalin 1, Caliskan 3, Mehmedovics 1, Iskenderoglu 2 (1). Csere: Rajcsics (kapus), KOVÁROVÁ 4, Raicsevics, Zulic 1 (1), Akgün Göktepe 1, Demircelen 1, Toprak, Aydin 2, Sarakaya
Vezetőedző: Costica Buceschi

Győr: GLAUSER 1 – Faluvégi D. 4, Rju 1 (1), NZE MINKO 5, BLOHM 3, HÁFRA N. 5 (1), Fodor Cs. 5.Csere: Silje Solberg (kapus), Deszpetovics 2, PINTEA 6 (2), Schatzl Nadine, S. Oftedal, Anne M. Hansen, V. Kristiansen 3, Brattset 3
Vezetőedző: Ambros Martín

Kiállítások: –, ill. 2 perc.
Hétméteresek: 5/5, ill. 5/4
lövések/gólok: 40/22, illetve 56/38