Fölényes győri győzelem Kaproncán

A címvédő Győri Audi ETO KC 33-15-re nyert a horvát Podravka Koprivnica otthonában a női kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének 13. fordulójában, szombaton.

A Győr keretéből a sérült brazil Eduarda Amorim és a betegség után gyógyuló Puhalák Szidónia hiányzott. A vendégek 6-1-es sorozattal kezdtek a BL-csoportban sereghajtó horvát bajnokcsapat otthonában, ám ezt követően támadásban némileg megtorpantak, ezért Danyi Gábor vezetőedző a 18. percben időt kért (5-8). A hazaiak többször is azért támadhattak, hogy egygólosra csökkentsék hátrányukat, de nem jártak sikerrel, ráadásul az első félidő három ETO-találattal zárult. A címvédő a lövéseinek felét elhibázta az első felvonásban – számolt be az MTI.

A második félidőt is remekül kezdték a vendégek, és jó védekezésükre alapozva a 42. percben már tíz góllal vezettek. A folytatásra rányomta a bélyegét a jelentős különbség, a Podravka nem tudott számottevő ellenállást kifejteni, így végül a vártnál is súlyosabb vereséget szenvedett.

A mezőny legeredményesebb játékosa a vesztes hazaiak görög légiósa, Lamprini Cakalu volt hét találattal. Az ETO-ban Estelle Nze Minko és Veronica Kristiansen is hat gólt lőtt, Stine Oftedal és Kari Brattset öt-öt alkalommal talált be.

A két együttes tizedik egymás elleni mérkőzésén a tizedik győri siker született.

A kilenc győzelemmel és négy döntetlennel álló Győr jövő szombaton az orosz CSZKA Moszkvát fogadja a BL csoportkörének utolsó fordulójában. A hét sikerrel és öt vereséggel rendelkező Ferencváros hétfőn ismét a norvég Vipers Kristiansand együttesével találkozik a Népligetben, a csapatok a második fordulóban elmaradt meccset pótolják.

A győriek a BL-ben rekordot jelentő ötven mérkőzésből álló, 2018 januárja óta tartó veretlenségi sorozattal büszkélkedhetnek. Az elmúlt három évben 43 győzelem és hét döntetlen a mérlegük.

Eredmény, csoportkör, 13. forduló, B csoport:
Podravka Koprivnica (horvát)-Győri Audi ETO KC 15-33 (8-13)
Kapronca, zárt kapuk mögött. Vezette: Hrisztidi, Papamattheu (görögök)

Podravka Koprivnica: DUMANSKA – Turk, Franusic 1, Dzono 1, Buljan, CAKALU 7 (2), Mugosa 2. Csere: Ecimovic (kapus), Milosavljevic, Karlovcan, Beganovic 1, Carlos 1, Popovic 1, Zadravec, Mrden, Jandrasic 1 (1). Edző: Zlatko Saracevic

Győri Audi ETO KC: LEYNAUD 1 – Faluvégi D. 3, NZE MINKO 6, S. Oftedal 5, BRATTSET 5, V. KRISTIANSEN 6 (2), Görbicz 1 (1). Csere: Glauser (kapus), Edwige 2, Anne M. Hansen 2, Lukács V., Fodor Cs. 1, Ogonovszky 1. Edző: Danyi Gábor

Kiállítások: 8, ill. 4 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 3/3