Fölényes spanyol siker a magyarok csoportjában

Spanyolország válogatottja 17 góllal legyőzte Csehország csapatát a horvátországi férfi kézilabda Európa-bajnokság csoportkörének első fordulójában, a magyar érdekeltségű D csoportban, szombaton Varasdon.

A csehek a Balatonfüred jobbátlövője, Stanislav Kasparek vezérletével a 13. percig jól tartották magukat (5-4), ezt követően viszont a legutóbbi kontinenstornán ezüstérmes spanyolok nyolc percen belül 6-1-es sorozatot produkáltak. Magabiztosságukat jellemzi, hogy az első félidő utolsó percében kínai figurából voltak eredményesek.

A szünet után sem változott a játék képe, a csehek 14 percen keresztül egyszer sem találtak be, ellenfelük ebben az időszakban nyolc gólt szerzett, így a találkozó hajrája leginkább egy edzőmérkőzéshez hasonlított.

A spanyol válogatott cserekapusa, Rodrigo Corrales végigvédte a második félidőt, és a lövések 57 százalékát hárította. A mezőny legeredményesebb játékosa a súlyos vereség ellenére Kasparek volt öt góllal.