Futamgyőzelemmel döntőben a magyar női kenupáros a vb-n

Magyar szempontból tökéletesre sikerült a rajt a csehországi Racicében csütörtökön megkezdődött kajak-kenu világbajnokságon: a nyitónap reggelén Balla Virág és Devecseriné Takács Kincső kenus duója megnyerte előfutamát 500 méteren, ezzel egyből bejutott a szombati döntőbe.

A győri kettős, amely a friss olimpiai számban idén két világkupát is nyert, majd júliusban, Plovdivban Európa-bajnoki címet szerzett, végig uralta a pályát, s bár a japánok megpróbálták megszorongatni, magabiztosan nyerte első versenyét.

Kicsit furcsa, hogy egész évben 40 fokban versenyeztünk, ma reggel pedig, amikor kijöttünk, kilenc fok volt” – mondta az MTI-nek a körülményekről Balla Virág. Társa hozzátette: mindenképpen szerették volna kihagyni a délutáni középfutamot, s ehhez nyerniük kellett.

Érzékeltem, hogy a japánok jönnek, így a táv közepén a tervezettnél kicsit lendületesebben lapátoltunk, hogy mindenképpen meglegyen a győzelem” – árulta el.

A délelőtt folyamán még további tíz magyar egység száll vízre az előfutamban.

A Prágától 60 kilométerre északra található, mindössze 335 lakosú Racice határában fekvő Labe Aréna sportkomplexumot, amely 2012 óta a hat csehországi olimpiai központ egyike, 1986-ban adták át, azóta számos evezős és kajak-kenu versenynek adott otthont, de utóbbi sportágban most először rendeznek itt világbajnokságot – 1958-ban a cseh főváros volt a hivatalos helyszín. A pálya 2350 méter hosszú, s van felevező csatornája is, ezt nagyon szeretik a sportolók, mivel így a futamukra készülődők nem zavarják hullámokkal a már versenyző társaikat. A 73 hektáros területen álló létesítmény lelátói 5000 néző befogadására alkalmasak.