Hartbrich Leonie, Fehér Orsolya és Bálint Bernadett is feljutott a főtáblára Spanyolországban

Női egyesben a selejtezőből induló mindhárom magyar feljutott a főtáblára a spanyolországi ITTF Challenge-versenyen.

A Magyar Asztalitenisz Szövetség tájékoztatása szerint az előző napi biztató kezdés után lányaink csütörtökön befejezték, amit szerdán elkezdtek, azaz sikerrel vették a kvalifikációt. Hartbrich Leonie a harmadik ellenfelét is legyőzte, ezzel csoportelsőként jutott a legjobb 64 közé.

Fehér Orsolya és Bálint Bernadett két-két győzelem mellett elszenvedett egy-egy vereséget, így csoportmásodikként mindkettejüknek játszaniuk és nyerniük kellett még egy meccset a főtáblára jutáshoz. Apró túlzás lenne azt állítani, hogy simán vették ezt az akadályt, hiszen Fehér 11:8-ra, míg Bálint 11:9-re hozta a döntő szettet spanyol, illetve francia ellenfelével szemben. A lényeg azonban, hogy ők is folytathatják pénteken, csakúgy, mint az alanyi jogon főtáblás Madarász Dóra.

A férfiaknál csak a csoportelsők jutottak tovább a selejtezőből, így a másodikként végző Kovács Sebestyén befejezte szereplését.

Majoros Bence a dán Tobias Rasmussennel elvérzett a párosok selejtezőjében, egyesben viszont Ecseki Nándorhoz, Szudi Ádámhoz és Lakatos Tamáshoz hasonlóan ott van a főtáblán.

SEAMASTER 2019 ITTF CHALLENGE, SPANISH OPEN
FÉRFI PÁROS, SELEJTEZŐ, 2. FORDULÓ
Majoros Bence, Tobias Rasmussen (magyar, dán)–Li, Jang (tajvani) 1:3 (–8, –9, 7, –9)