Hat éremmel zárt a magyar csapat az U23-as birkózó Eb-n!

Két arany- és négy bronzérmet szereztek a magyarok az Újvidéken rendezett U23-as birkózó Eb-n.

A magyar szövetség vasárnapi közlése szerint az újvidéki U23-as Európa-bajnokság zárónapján egy magyar szabadfogású birkózó volt érintett az éremcsatákban, a korábbi kadét és U23-as Eb-2. Tóth Bendegúz (92 kg) a harmadik helyért hatalmas csatában 6-6-ra végzett a török Yaylacival, de a nagyobb értékű akciók nem neki kedveztek, így ötödik lett.

Az összesített magyar mérleg az U23-as Eb-n két arany- és négy bronzérem, Galambos Ramóna (női 57 kg) és Lévai Zoltán (kötöttfogású 82 kg) nyerte meg a kontinensviadalt, Szabados Noémi (női 65 kg), Torba Erik (kf, 63 kg), Lévai Tamás (kf, 77 kg) és Asarin Roman (szf, 65 kg) állt a dobogó alsó fokára.