Hosszú Katinka negyedik lett 400 méter vegyesen – élvezte a szurkolók biztatását

Hosszú Katinka negyedik helyen végzett 400 méter vegyesen a Duna Arénában zajló úszó-világbajnokság szombati zárónapján.

A háromszoros olimpiai bajnok, a szám ötszörös győztese címvédőként 4:37.89 perccel csapott célba. A 33 éves klasszis a zárónap egyetlen magyar érdekeltje volt az esti programban, délelőtt 4:39.15 perces idővel az ötödik helyen jutott a fináléba.

A döntőben Hosszú erősen kezdett, egészen az utolsó száz méterig, a gyorsúszásig úgy tűnt, harcban lehet a bronzéremért – az élen a két tini, a kanadai Summer McIntosh és az amerikai Katie Grimes pillanatok alatt ellépett a mezőnytől -, a hajrára azonban lecsúszott a dobogóról – számolt be az MTI.

A számot McIntosh nyerte junior világcsúccsal, 15 évesen és 311 naposan a szám második legfiatalabb világbajnoka lett az amerikai Tracy Caulkins után, aki 1978-ban 15 évesen és 224 naposan diadalmaskodott.

Hosszú: nagyon kedves volt nekem ez a világbajnokság

Hosszú Katinkának nagyon kedves volt a Duna Arénában rendezett világbajnokság, amelynek utolsó szombati egyéni számában címvédőként negyedik lett 400 méter vegyesen.

Nagyon jó lett volna a bronz, akkor már csak három érem kellett volna a százhoz. Fantasztikus volt ez a hét, százszor elmondtam már, de a közönség elképesztő. Tizenkét év után először úgy jöttem ki, hogy nem hallgattam zenét, integettem és a szurkolásra figyeltem. Ebből próbáltam erőt meríteni és azt hiszem, sikerült is, az összes magyar úszó nevében köszönöm nekik

– nyilatkozta a háromszoros olimpiai bajnok, aki pályafutása során eddig 96 alkalommal állt a dobogón nagy világversenyen (olimpia, vb, Eb) és korábban kijelentette, hogy a jubileumi századik siker a fő célja.

Hosszú a szám egyetlen európai döntőseként 4:37.89 perces idővel lett negyedik, a dobogóról a hajrában csúszott le.

Kis tüske van bennem a bronz miatt, de az, hogy egyetlen európai voltam a döntőben, egy jó jel az augusztusi római Európa-bajnokság előtt. Rajta vagyok az ügyön, hogy növekedjen az érmek száma

– mondta Hosszú, aki legutóbb 2011-ben Sanghajban nem szerzett aranyérmet.

Hosszú a vegyes zónában megjegyezte: pályafutása legszebb élménye a 2017-es, ugyancsak a Duna Arénában rendezett világbajnokság, de ez a mostani is magasan van a polcon: „Persze más szempontból, de nagyon kedves volt nekem ez a világbajnokság, nem mint sportolónak, hanem inkább a személyemnek.”

A kilencszeres nagymedencés világbajnok kiemelte, ugyan nem sikerült idei legjobbját (4:35.95) megúsznia, de így voltak ezzel a riválisok is. Ennek oka pedig az, hogy a szervezők a végére hagyták a 400 méter vegyest – a férfiak ezt a számot a nyitónapon letudták -, egy egyhetes világbajnokság végén pedig már mindenki fáradt mentálisan és fizikálisan egyaránt.

A számot a kanadai Summer McIntosh nyerte junior világcsúccsal, 15 évesen és 311 naposan a szám második legfiatalabb világbajnoka lett az amerikai Tracy Caulkins után, aki 1978-ban 15 évesen és 224 naposan diadalmaskodott. Vele kapcsolatban Hosszú Katinka elmondta: fantasztikus tehetség, ugyanakkor biztosan lesz egy nehéz rész a pályafutásában, hamarosan ugyanis felnőtt nővé érik majd.