Hozta a kötelezőt, hat év után újra bajnok a Ferencváros!

Az FTC női kézilabdacsapata hazai pályán 35-21-re legyőzte az MTK, így hat év után újra, története során 13. alkalommal megnyerte a magyar bajnokságot.

Rég nem várt hangulat volt az Elek Gyula Arénában, ugyanis csordult megtelt a csarnok. A tét nagyon nagy volt: ha a házigazda Ferencváros legyőzi az MTK-t, akkor legnagyobb riválisuk, a Győri Audi ETO hátralévő meccseitől függetlenül hat év után újra bajnok lesz.

A találkozó elején nagy lendülettel és szívvel kezdett a Ferencváros, ugyanis tíz perc alatt ötgólos előnyre tett szert (8-3),ekkor az MTK mestere időt kért. Ezután a vendégek fokozatosan felzárkóztak a zöld-fehérekhez, sőt a 14.percben 9-7 volt az állás. Az első játékrész második felét ismét elkapta a ritmus a Ferencváros, a szünetre ötgólos előnnyel mentek pihenni (18-13).

A második félidőben fokozatosan nőt a két csapat között a különbség, Nemcsak remek gólokat, hanem Bíró Blanka extra védéseit láthatta a zöld-fehér publikum. A 45.percen már nyolc góllal is vezetett a Ferencváros (24-16). Az utolsó negyedórában egyre jobban közelebb került a bajnoki sikerhez a Fradi. Az utolsó tíz percben a közönség elkezdte skandálni: „izzik a csarnok,itt a magyar bajnok!”. A hajrában örömkézlabdát láthatott a közönség, mely végül fölényes ferencvárosi sikerrel végződött (35-21). Az utolsó öt percben a közönség állva tapsot.

A találkozó legeredményesebbje a Ferencváros hét gólt szerző játékosa, a német Emily Bölk volt. A mérkőzést követően elkezdődött az ünneplés.

A Ferencváros – amely 25 győzelemmel és egy vereséggel zárta az idényt – 13. alkalommal lett bajnok, 2007-es sikere után mindössze másodszor.

Női kézilabda NB I:
FTC-Rail Cargo Hungaria – MTK Budapest 35-21 (18-13)
Elek Gyula Aréna, 1300
néző. V: Őri, Pozdena

FTC: BÍRÓ B. – MALESTEIN 6 (2), Klujber 4 (1), Szucsánszki 2, Behnke, E. BÖLK 7, Márton G. 2. Csere: Janurik (kapus), Csiszár-Szekeres, Kisfaludy, Háfra N. 3, Tóth Nikolett, Stolle 2, KOVÁCS ANETT 5, Schatzl Nadine 3, Pásztor N. 1.
Vezetőedző: Elek Gábor

MTK: Suba – Juhász Eszter 2, Dakos 2, Szabados G. 1, Bujdosó-Gerháth 3, MARINCSÁK 5, Pelczéder 1. Csere: Győri B. (kapus), Szekerczés 1, PÁL T. 4 (2), Sallai 1, Sári 1.
Vezetőeddző: Golovin Vlagyimir

44. p.: 24–16. 54. p.: 32–18

Kiállítások: 4, ill. 0 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 3/2