Itt az újabb csoda: értékes döntetlen a németek ellen!

Férfi A-válogatottunk remek mérkőzésen 1-1-es döntetlent játszott a német válogatott ellen a Puskás Arénában a Nemzetek Ligája A-divíziójában. A magyar csapat Nagy Zsolt első válogatottbeli góljával szerzett vezetést a 6. percben, a németek Jonas Hofman találatával a 9. percben egyenlített – ez volt a négyszeres világbajnok egyetlen kapura tartó lövése a találkozó során.

A himnuszok alatt a hazai B-közép piros-fehér-zöld élőképpel és egy „Ma is érted lengnek a zászlók” feliratú molinóval köszöntötte a magyar válogatottat. A kezdő sípszó előtt a három hete elhunyt 21-szeres válogatott játékosról és edzőről, Duró Józsefről emlékeztek meg.  A hazai csapatból Lang Ádám 50. alkalommal lépett pályára a nemzeti tizenegyben – számolt be az MTI.

Az MLSZ közlése szerint Marco Rossi három helyen változtatott az olaszok elleni kezdőcsapaton, visszatért a kapuba Gulácsi Péter, az eltiltott Schäfer András helyére Styles Callum került, míg Nego Loic helyén ezúttal Fiola Attila kezdett a jobb oldali szárnyvédő pozíciójában. Érdekesség, hogy ez a kezdő tizenegy hét helyen megegyezik azzal a csapattal, amely tavaly nyáron 2-2-es döntetlent játszott Münchenben a németekkel az Európa-bajnokságon. A védelmünk tengelyében szereplő Lang Ádám 50. válogatott mérkőzésén lépett pályára.

(Fotó: MTI/Kovács Tamás)

Jól kezdtük a mérkőzést, már a 6. percben megszereztük a vezetést, egy hosszú indítást követően Fiola Attila adott be jobb oldalról, Sallai Roland fejesét még kiütötte Neuer, de érkezett Nagy Zsolt, és egy átvétel után 5 méterről, jobb lábbal a léc alá bombázott (1-0).

(Fotó: mlsz.hu)

A németek a 9. percben egyenlítettek, Schlotterbeck remek indítása Jonas Hofman elvitte a labdát a kapujából kilépő Gulácsi mellett, majd 5 méterről az üres kapuba passzolt (1-1). A gyors gólváltás után teljesen nyílt volt a folytatás, egyik csapat sem tudott a másik fölé kerekedni, de mindkét oldalon akadtak komoly helyzetek a kapuk előtt.

(Fotó: MTI/Illyés Tibor)

Labdabirtoklásban a németek jobbak voltak nálunk (38%-62%), de a lövések és a kapura tartó próbálkozások tekintetében a magyar válogatott állt jobban, a vendégek egyetlen első félidei kaput eltalált lövése gól lett. A legnagyobb helyzetünket a 44. percben hagytuk ki, egy bal oldali beadás után a labda egy fejpárbaj után Fiola Attila elé került, aki kapásból, az ötös jobb sarkától kapura lőtt, Neuer nagy bravúrral, lábbal védte a jobb alsó felé tartó labdát.

A szünetben nem volt csere egyik oldalon sem, a második félidő két német szöglettel kezdődött, ezekből nem lett helyzet, majd két magyar lehetőség következett, de lövésig nem jutottunk el. Labdabirtoklásban továbbra is a németek voltak jobbak, de többnyire a felezővonal környékén adogattak a védőik, amivel nem okoztak veszélyt a kapunkra.

A 69. percben kettőt cserélt Marco Rossi: Szalai Ádám és Nagy Zsolt helyére Nego Loic és Ádám Martin érkezett. A 72. percben hatalmas német helyzet maradt ki, Hofman vitte ziccerben kapura a labdát, de nem lőtt, hanem Wernert próbálta megjátszani, a visszasprintelő Orbán így szögletre tudott menteni. Három perccel később mi is kihagytunk egy óriási lehetőséget, Szoboszlai bal oldali beadása után Ádám Martin 7 méterről, tiszta helyzetből Neuer kezébe bólintott.

A 76. percben Gazdag Dániel váltotta Sallai Rolandot, az újonnan beállt középpályás öt perccel később egy 20 méteres lövéssel jelentkezett, Neuer szögletre ütötte a léc alá tartó labdát. A sarokrúgás után Nego kanyarított középre, Ádám Martin közeli fejese ismét nem volt elég pontos. A hátralévő időben a németek próbálták nyomás alá helyezni a kapunkat, az ötperces hosszabbításban ez sikerült is nekik, de az eredményen már nem tudtak változtatni. A magyar válogatott ezúttal is hatalmasat küzdve, nagyszerű teljesítményt nyújtva 1-1-es döntetlent ért el a világ egyik legjobb csapata ellen, úgy, hogy hét kapura tartó lövésünkkel szemben a németek mindössze egyszer találták el a kapunkat.

A csoport másik mérkőzésén az angolok 0-0-ra végeztek az olaszokkal, ami azt jelenti, hogy három forduló után a magyar válogatott négy ponttal a második helyen áll Nemzetek Ligája-csoportjában. A mieink három nap múlva (azaz kedden este – szerk.) az angolokkal mérkőznek meg Wolverhamptonban.

Nemzetek Ligája, A divízió, 3. csoport, 3. forduló:
Magyarország-Németország 1-1 (1-1)
Puskás Aréna, 55 926 néző, v.: José María Sánchez (spanyol)

Magyarország: Gulácsi Péter – Lang Ádám, Willi Orbán, Szalai Attila – Fiola Attila, Nagy Ádám, Styles Callum (Vécsei Bálint, 87.), Nagy Zsolt (Nego Loic, 70.) – Sallai Roland (Gazdag Dániel, 76.), Szoboszlai Dominik – Szalai Ádám (Ádám Martin, 69.)

Németország: Manuel Neuer – Nico Schlotterbeck, Niklas Süle, Thilo Kehrer – Jonas Hofmann (Lukas Nmecha, 85.), Leon Goretzka (Ilkay Gündogan, 69.), Joshua Kimmich, David Raum – Kai Havertz (Karim Adeyemi, 85.), Jamal Musiala (Julian Brandt, 78.) – Timo Werner (Thomas Müller, 78.)

gólszerzők: Nagy Zs. (6.), illetve Hofmann (9.)
sárga lap: Sallai (17.), Gulácsi (86.), Ádám (90.), illetve Schlotterbeck (36.)

I. félidő:

6. perc: Fiola futott el egy indítással a jobb oldalon, remekül centerezett Sallaihoz, akinek közeli fejesét Neuer éppen az érkező Nagy Zsolt elé ütötte, a Puskás Akadémia szélsője pedig átvette a labdát és nyolc méterről a léc alá bombázott (1-0).

9. perc: a középen mélységből beinduló Hofmann kiváló indítást kapott, át tudta venni a labdát a kapujából kimozduló Gulácsi mellett, majd senkitől sem zavartatva bal belsővel az üres kapuba gurított 11 méterről (1-1).