Jégkorong-VB: Kanada-Magyarország 9-0 – a kibeszélő-show + videó

Az A-csoportban szereplő magyar válogatott vasárnap a 24-szeres világbajnok kanadaiakkal találkozott. A SportMenü meghív Téged egy közös beszélgetésre! Szurkoljunk együtt a Fiúknak.

A SportMenü a Jégkorong-VB aloldalán, mindent megtudhatsz a világbajnokságról az információkat, a programjáról, és a keretéről is. Pénteken este hetven év után a világelit tagjai között újra a pályán lesz a magyar jégkorong-válogatott.

—————————————————————————-

12:05: Egy kis nosztalgia, 2004. Február 3-án Székesfehérvárott játszottunk a kanadai csapattal, egy rendkívül izgalmas mérkőzésen 5-4-re kikaptunk.

2004. Április 20-án a Papp László Budapest Sportarénában újra találkozott a két csapat:

Az utolsó találkozó 2005. február 11-én volt:

12:10: Jakabházy László szerint Szuper szinte a fizika törvényeit is meghazudtolta a védéseivel. Bővebben itt elolvasható.

Figyelmezetették a magyarokat a hokivébén számol be a telesport.hu.

13:15: Ismét Szuper kezd a vb-n.
Szuper Levente kezd a kapuban a Kanada elleni világbajnoki mérkőzésen – döntött a vasárnap esti meccs előtti utolsó edzést követően Pat Cortina szövetségi kapitány.

A szlovákok elleni 4-3-as vereség alkalmával 48 védést bemutató Szuper tartalékja Hetényi Zoltán lesz, ezúttal Budai Krisztián a kimaradó.

A szakember egy helyen változtat a csatársorokban is: Kovács Csaba és Vas János cserél. Előbbi Vaszjunyin Artyommal és Jánosi Csabával, utóbbi pedig Fekete Dániellel és Palkovics Krisztiánnal alkot egy sort.

forrás: telesport.hu/mti

19:30: Büntetőkkel nyertek a fehéroroszok a szlovákok ellen!
Az A-csoport délutáni találkozón jégre lépett Szlovákia és Fehéroroszország. Az első gólt a beloruszok szerezték Sztasz révén. Az egyenlítő találatot a rendes játékidő előtt három perccel Hossa szerezte. A hosszabbításban nem született újabb gól, így szétlövés jöhetett. A büntetőket végül, a fehéroroszok 2-1-re legyőzték a szlovákokat.
Két meccs után a szlovákok négy, a beloruszok két ponttal állnak, a kanadai-magyar mérkőzést este játsszák.

19:40: Hosszabbításban nyertek a házigazdák
A B-csoport délutáni találkozóján is hozott izgalmakat. A házigazda svájciak a németekkel játszottak. A találkozó elején a németek szerezték meg a vezetést a 7. percben Ullmann révén. Sokáig nem örülhettek a vezetésnek, hiszen hamar megjött a válasz is. A helvétek két perccel később Wick góljával 1-1 az állás. A második harmadban is mindkét oldalon született újabb gól. Az utolsó harmadban nem változott az eredmény, így hosszabbításra került sor. Itt, aki gólt szerez, az meg is nyeri a találkozót. A hosszabbításban emberelőnybe kerültek a hazaiak, amit ki is használtak, Streit révén megnyerték a találkozót.

B-CSOPORT
Svájc–Németország 3–2 (1–1, 1–1, 0–0, 1–0) – hosszabbítás után
Gólszerzők: Wick (9.), Seger (24.), Streit (62.), illetve Ullmann (7.), Schubert (34.)

20:00: Bő negyed óra és megkezdődik a találkozó! Zúgjon a Hajrá, Magyarok!!!

20:12: Zúg a csarnokban a “Magyarok, Magyarok” :).

20:15: Elkezdődött a találkozó!
A hangulat, ismét fantasztikus, mintha itthon lennénk!

20:23: Vezet Kanada 1-0!
Martin St. Louis megszerezte a vezetést a kanadai csapatnak.

20:31: Kétgólos a kanadai vezetés
Weber góljával, immáron 2-0 az állás.

20:36: Három dugónál tartunk…
Ezúttal Derek Roy szerezte a gólt.

20:37: Most már 4-0..
Neal szerezte az újabb kanadai gólt.

20:43: A közönség, ezt skandálja: “Veletek vagyunk!

20:47: Vége az első harmadnak.
Kanada hatalmas iramban kezdte a találkozót. Eleinte Szuper remekül védett, aztán sorra jöttek a gólok. Ez a realitás. A közönség, pedig ismét fantasztikus. Kanada-Magyarország 4-0.

21:02: Hamarosan kezdődik a második harmad.

21:15: 5-0.
St.Louis szerezte az újabb gólt.

21:19: 6-0 az eredmény….

21:26: Benk súlyosan megsérült
A 4-0-s kanadai vezetésnél Benk Andrást brutálisan letarolta a kanadai Scott Upshallt. A bírók döntése alapján 5 perc + végleges kiállítást kapott az észak-amerikai csapat. A sport televízió szakkomentátora Spiller István elmondta, hogy a csapatorvostól kapott sms szerint Benk András kulcscsont törést szenvedett. Számára sajnos befejeződik a vb.

21:33: Hiába vezetnek a kanadaiak ellenünk 6-0-ra, a közönség továbbra is fantasztikus!

21:37: Vége a második harmadnak.
Továbbra is tart a kanadai lendület, ebben a harmadban “csak” két gólt kaptunk. A mieinknél kapus csere történt :Szupert Hetényi váltotta. Scott Upshall brutálisan letarolta Benk Andrást, aki kulcscsont törést szenvedett. A magyar szurkolótábor szenzációs.

21:52: Kezdődik a harmadik harmad

21:54: 7-0.
Kegyetlen nagy gólt szereztek a kanadaiak, Fischer révén.

21:59: 8-0
Mesterhármas St.Louis.

22:02: A közönség fantasztikus. Hiába vezetnek a kanadaiak, a hangulat valami elképesztő!

22:05: “Ocskay Gabi, Ocskay Gabi” és “Harcoljatok” szól a drukkolás. Elképesztő ez a közönség. “Játszik a csapat!”

22:09: 9-0, Spezza szerezte az újabb gólt.

22:11: A közönség fantasztikus… nincsenek erre szavak!

22:22: Vége a meccsnek.
A harmadik harmad elején két újabb gólt kaptunk, aztán közepe tájékán. Kanada – Magyarország 9-0. Ez volt a realitás. A közönség, pedig fantasztikus.

A mérkőzés összefoglalója:

Kedden eldől minden, le kell győzni a fehéroroszokat. Azt jelentené, hogy továbbjutás lenne a csoportból, és bent maradnánk a világelitben. Álom, édes álom. De meg lehetne valósítani ezt a csodát két nap múlva.