Kapás ötödik, Késely hatodik 400 méter gyorson

Kapás Boglárka az ötödik, Késely Ajna pedig a hatodik helyen végzett vasárnap 400 méter gyorson a Duna Arénában zajló úszó-világbajnokságon.

Kapás 4:04.77 perces eredménnyel csapott célba, míg Késely alaposan megjavítva 4:06.42-es eddigi egyéni legjobbját 4:05.75-ös idővel ért célba.

A számot az amerikaiak szupersztárja, Katie Ledecky nyerte, ezzel az első női úszó lett, aki ebben a számban egymást követő három világbajnokságon nem talált legyőzőre.

Nem mondom, hogy teljesen elégedett vagyok, mivel a legjobbammal ez egy sima bronzérem lett volna, ugyanakkor nagyon élveztem az úszást – értékelt Kapás Boglárka. – A reggeli után igazából csak arra tudtam gondolni, hogy legyünk túl ezen a 400 méteren, de nagyon várom már az 1500 métert” – tette hozzá az olimpiai bronzérmes úszó.

Nagyon örülök ennek az időnek, így, akárcsak az ifjúsági Európa-bajnokság, ez a verseny is fantasztikusan kezdődött. Nagyon köszönöm a családomnak és az edzőimnek, akik minden nap velem küzdöttek, és tudják, hogy a céljaim után úszom” – nyilatkozott a 15 éves Késely Ajna.