Kegyes volt a lelkes indulókhoz az őszi időjárás a 35. SPAR Budapest Maraton® Fesztivál első napján

Amikor a BSI építő csapata elkezdte a kora reggeli munkálatokat hűvös hajnali hőmérséklettel szembesültek. A reggel 9 órás rajtnál még 15,4 fok várta a futókat, szükség is volt a mindent átmozgató bemelegítésre. Szerencsére az első célba érkezéskor és a későbbi rajtoknál is felmelegedett az idő, és egész nap ideális futóidőben zajlott a 35. SPAR Budapest Maraton®.

A szervező BSI beszámolója szerint a futófesztivál első napja izgalmas és változatos családi programokat kínált kicsiknek és nagyoknak egyaránt. A rövidebb távok szerelmesei az ELTE Lágymányosi Campusának zöldövezetében élvezhették a szép időt és az esemény kiállítóinak nyereményjátékait.

A legnépszerűbb versenyszám az legkorábbi SPAR Verde 10 km-es futam volt több, mint 2000 futóval, és a szombati napon a 7 versenyszámmal visszalépések után is közel 5000 lelkes résztvevő állt rajthoz.

A következő időrend szerint zajlottak a mai napi versenyszámok 7 rajttal:

október 10. szombat
9:00 – 1. RAJT – SPAR Verde 10 km (10+5 km is)
10:25 – Eredményhirdetés – SPAR Verde 10 km
10:50 – 2. RAJT – Riska Minimaraton 5 km (10+5 km is)
11:25 – Eredményhirdetés – Riska Minimaraton és SPAR (10+5 km)
11:50 – 3. RAJT – SPAR 4×2 km váltó
13:20 – 4. RAJT – Real Nature Maratonka egyéni nevezők futama (2,3 km)
13:25 – 5. RAJT – SPAR enjoy. Gyaloglás (2,3 km)
14:15 – 6. RAJT – FODISZ Esélyegyenlőségi Futam (500 m)
14:35 – 7. RAJT – Nestlé Családi Futás (500 m)

A koronavírus járvány miatt példa nélküli biztonsági intézkedések mellett zajlott az esemény. A résztvevők a rajtszámukat csak egy COVID19 nyilatkozat kitöltése és testhőmérséklet mérés után vehették át. A rajt 300 fős hullámokban történt.

A rajtzónák mindenki csak szájmaszkban állhatott be, melyet a rajtvonal átlépéséig mindenkinek magán kellett tartani.

Ezek utána sem dobhatták el a futók a maszkokat, hanem vitték magukkal és futás után, a célban újra fel kellett venniük. A legkisebb kontakt elkerülése érdekében még a befutó érmet is mindenki saját magának akasztotta le a célban.

Az útvonalon a frissítőállomások elrendezése és a frissítők felvétele is kontaktmentesen történt, a versenyközpont helyszínén és minden fontosabb ponton kézfertőtlenítőket lehetett használni.

Kovács Kokó István a SPAR 4X2-és váltót teljesítette a SPAR Verde 10km-es futam női győztesével, Kovács-Garami Katával. Nagy örömünkre a két korelnök, Sztarenszky Tiborné és Kenyér Imre, a két 85 éves, már ismert futónk volt a legidősebb induló, a Riska Minimaraton 5 km-ét teljesítette.