Kétgólos vereség Rosztovban, csoportnegyedik lett a Fradi

A Ferencváros 26-24-re kikapott az orosz Rosztov-Don otthonában a női kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének utolsó fordulójában, szombaton.

A vendégek közül Bíró Blanka, Schatzl Nadine, Csiszár-Szekeres Klára, Háfra Noémi és Klujber Katrin, a hazaiaknál pedig Anna Vjahirjeva, Jaroszlava Frolova, Krisztyina Kozsokar, Anasztaszija Lobac és a brazil Mayssa Pessoa nem lépett pályára.

Jó védekezéssel és pontos lövésekkel kezdett az FTC, több labdaeladása miatt eleinte mégsem tudott ellépni, ezeket ugyanis gyors ellenakciókkal használták ki az oroszok. Az első félidő közepén a Rosztov-Don megingása után 5-1-es sorozatot produkált a vendégcsapat, ám az ekkor kialakított háromgólos előnyét Janurik Kinga bravúros védései ellenére sem tudta megtartani a szünetig (12-12) – számolt be az MTI.

A második felvonás elején a házigazdák visszavették a vezetést, majd a csereként beállt kapusuk, Galina Gabiszova bravúrjai miatt nyolc percig nem lőtt gólt a Ferencváros, és 22-19-es hátrányba került. A hajrában egyszer még fel tudott zárkózni egy gólra az FTC, de a pontszerzésre nem volt reális esélye, mivel a második félidőben többet hibázott ellenfelénél.

A mezőny legeredményesebb játékosa a Ferencváros világbajnok holland jobbszélsője, Angela Malestein volt nyolc találattal. A hazaiaknál Julija Manaharova, a vendégeknél Emily Bölk egyaránt hét góllal zárt.

A két együttes 12. alkalommal találkozott egymással, a Rosztov-Don egy vereség és egy döntetlen mellett tizedszer győzött.

Az FTC nyolc győzelemmel és hat vereséggel az A csoport negyedik helyén végzett, és a negyeddöntőben a montenegrói Buducnost Podrogicával vagy a román Ramnicu Valceával találkozik. Az első mérkőzéseket március 6-7-én, a visszavágókat egy héttel később rendezik.

Frissítve: A nyolcaddöntőben a Buducsnoszt Podgoricával találkozik a Ferencváros a BL-ben.

Eredmény, csoportkör, 14. (utolsó) forduló, A csoport:
Rosztov-Don (orosz) – FTC-Rail Cargo Hungaria 26-24 (12-12)
Rosztov-na-Donu, 1250 néző. Vezette: Ilieva, Karbeszka (északmacedónok)

ROSZTOV: KALINYINA – MANAHAROVA 7, ZAADI 3, Lagerquist, SZENY 4, Bobrovnyikova 3, Kuznyecova 2. Csere: Gabiszova (kapus), MAKEJEVA 6, Tazsenova, Borscsenko 1 (1), Krpezs-Slezák.
Vezetőedző: Per Johansson

FTC: JANURIK – MALESTEIN 8 (3), Stolle, Kovacsics 2, Behnke 1, BÖLK 7, Márton G. 2. Csere: Szucsánszki 1, Kisfaludy, Tóth Nikolett 3, Pásztor N
Vezetőedző: Elek Gábor

Kiállítások: 0, ill. 8 perc
Hétméteresek: 3/1, ill. 3/3

A nyolcaddöntő párostásai:
M1: BBM Bietigheim (német)–GYŐRI AUDI ETO KC
M2: Podravka Koprivnica (horvát)–Rosztov-Don (orosz)
M3: Krim Ljubljana (szlovén)–CSZKA Moszkva (orosz)
M4: Borussia Dortmund (német)–Metz Handball (francia)
M5: Team Esbjerg (dán)–Brest (francia)
M6: SCM Ramnicu Valcea (román)–CSM Bucuresti (román)
M7: Vipers Kristiansand (norvég)–Odense Handbold (dán)
M8: Buducsnoszt Podgorica (montenegrói)–FTC-RAIL CARGO HUNGARIA
Az első mérkőzéseket március 6-án és 7-én, a visszavágókat egy héttel később rendezik meg.

A negyeddöntő párosítása
M8–M1
M7–M2
M6–M3
M5–M4
Az első mérkőzéseket április 3-án és 4-én, a visszavágókat egy héttel később rendezik meg.

Fotó: ehfcl.eurohandball.com