Kilencgólos előnyből esett ki a Csurgó az EHF Kupából

A Csurgói KK tíz góllal kikapott a horvát RK Dubrava otthonában a férfi kézilabda EHF Kupa-selejtező második fordulójának szombati visszavágóján, így kiesett.

A somogyiak megnyugtatónak tűnő, kilencgólos előnnyel utaztak a zágrábi visszavágóra, amelyet a hazaiak kezdtek jobban (3-0). A Csurgó a félidő hajrájában egyenlített (11-11), de a szünetben ismét kétgólos hátrányban volt.

A második felvonást remekül, 6-0-s sorozattal indította a rendkívül gyors kézilabdát játszó Dubrava, és a folytatásban ledolgozta összesítésbeli hátrányát (26-17). Nem törtek meg a csurgóiak, háromszor találtak be egymás után, de a horvátok hasonlóképpen válaszoltak (29-20).

A hajrában már tíz is volt a két együttes között, de az utolsó időkérésnél, öt másodperccel a vége előtt – idegenben lőtt több góllal – a vendégek álltak továbbjutásra. A zágrábiak egy újabb gyors akció végén látványos góllal zárták a meccset, így nagy bravúrral továbbjutottak.