Komoly erőbedobásra késztették a Fradi női kéziseit a Balaton-partiak

Az FTC-Rail Cargo Hungaria jó második félidei teljesítményével legyőzte a szünetben még öt góllal vezető vendég Siófokot a női kézilabda NB I szombati játéknapján.

Az Európa-liga jövő hétvégi négyes döntőjére készülő Siófok remekül játszott az első félidőben, a hazaiak hibáit könyörtelenül kihasználta, és a szünetben 15-10-re vezetett.

Megkezdte a felzárkózást az FTC, és az utolsó negyedóra 19-19-ről indult, és innen hengerelt a házigazda: az 55. percben már 26-20-ra lépett el, és végül otthon tartotta a két pontot.

Háfra Noémi 6, Antje Malestein és Alicia Stolle 5-5, illetve Kiss Nikoletta és Tóth Gabriella ugyancsak 5-5 gólt dobott.

(Simone Böhme 4 gólt szerzett a mérkőzésen)

A teljes mérkőzés felvétele – a FradiMédiától:

Az edzői nyilatkozatok:

Elek Gábor: – Az első félidei játékunk értékelhetetlen, semmit nem valósítottunk meg az elképzelésekből, védekezésben bohócot csinált belőlünk a Siófok. A második játékrész sokkal jobb volt, néhány játékos nagy bizonyítási kényszer alatt játszott. Nagyon örülök a győzelemnek, de van hiányérzetem.

Zdravko Zovko: Az első félidőben jól játszottunk, a másodikban sokkal jobb volt a Fradi, nem voltak megfelelő csereembereim. Azon dolgozunk, hogy a jövő hétvégi Európa-liga négyes döntőre még jobb formában legyen a csapat.

K&H NŐI KÉZILABDA LIGA
21. forduló

FTC-Rail Cargo Hungaria – Siófok KC 27-23 (10-15)
Elek Gyula Aréna, 400 néző, vezette: Bíró Ádám és Kiss Olivér

FTC-Rail Cargo Hungaria: Bíró – Márton, Bölk 4, Szucsánszki, Stolle 5, Malestein 5(4), Benhke 3. Csere: Hadfi (kapus), Schatzl 3, Csiszár-Szekeres, Kisfaludy, Kovács, Tóth N., Klujber 1, Háfra 6

Siófok KC: Szikora – Aoustin 3, Tomori 2, Tóth G. 5(3), Kiss 5, Böhme 4, Jezic 4. Csere: Csapó(kapus), Mazák-Németh, Such, Lapos.

Kiállítások: 8 perc ill. 4 perc.
Büntetők: 5/4 ill. 5/3.