Kopasz Bálint és Varga Ádám is döntős K-1 1000 méteren Tokióban

Kopasz Bálint és Varga Ádám is bejutott a döntőbe kajak egyes 1000 méteren a tokiói olimpia kajak-kenu versenyén.

Elsőként az öt éve tizedik Kopaszt szólították a rajthoz, a győriek 24 éves kajakosa Rio óta már világ- és Európa-bajnokságot is nyert ebben a számban, s most is esélyeshez méltóan versenyzett. Már a rajt után az élre állt, féltávnál két hajóhossznyi előnnyel vezetett, majd a célba is ő ért tisztán elsőként. Mögötte Dostal, Schopf, Csang volt a további továbbjutók sorrendje – számolt be az MTI.

Az ötkarikás újonc Varga szintén jól kezdett a második középfutamban és az első helyen lapátoló portugál Fernando Pimentával tartva faképnél hagyták a mezőnyt. Ötszáz méternél a KSI 21 éves kajakosa rövid időre át is vette a vezetést, de a futamot végül a 2018-ban világbajnok Pimenta nyerte úgy, hogy végén – Vargához hasonlóan – már ki is engedhetett.

A szám döntőjét két óra múlva, magyar idő szerint 5.21 órakor rendezik.