Gokartversenyzői nyilatkozatok KMS Europe – Portimao RMCGF versenyről.

2022 novemberében a portugáliai Portimao-ban került megrendezésre a Rotax MAX Challenge Grand Finals, ahol a Kálmán MotorSport hat gokartversenyzővel vett részt.

Kovács Zsombor:  Életem teljesítménye!

Hatalmasat ment Portimaoban Kovács Zsombor…

Kovács Zsombor megnyerte az FIA-Cez és a Rotax CEE 2022-es kiírását. Ő képviselte hazánkat a Rotax Világdöntőn. A Portimaoban tartott egyhetes eseményen végig kiválóan ment Zsombor, maga is úgy értékelte a portugáliai versenyt, mint élete egyik legjobbja. Egészen az utolsó körig…

Minden szabadedzésen az első öt között voltam. Az időmérőn nagyon izgultam, de a csoportomban második lettem, összetettben pedig negyedik.

Mivel az időmérőn használt abroncsokkal kellett teljesíteni a hét hátralévő részét, vigyázni kellet rájuk, miközben ott marad az elején.

A selejtezőkön egy harmadik, egy ötödik és egy második hely után a negyedik rajtpozíciót szerezte meg a döntőre.

Nyugodt voltam, nem volt bennem semmi félsz

– emlékezett vissza a rajtnál egyet rögtön előző gokartos.

Sokáig haladtam a második, harmadik helyen, így csak magam mögött akartam tartani a többieket, hogy meglegyen a dobogó. Fél kör elteltével aztán a kettővel mögöttem haladó az egyik féktávon megtolt bennünket, amivel visszaestünk, így elszállt minden esélyem a pódiumra, aztán az utolsó körben még ki is löktek. Nyilván bosszant, hogy így alakult a vége, de tovább lépek. Bebizonyosodott, hogy kategóriámban a világ öt legjobbja között vagyok. Úgy gondolom, életem egyik legjobb versenyét teljesítettem a Rotax Világdöntőn.

Zsebő Marcell: A maximum lett kihozva a hétvégéből!

Megérkezésünk után a gokartot vasárnap összeszereltük, majd hétfőn kezdődtek az edzések. Egész héten váltakozó időjárási körülmények voltak, eső-száraz beállításokkal mentem fel a pályára. A tempónk szárazban elég jó volt, esőben sajnos nem annyira. Az időmérő is esőben zajlott, ami a korábbi esős viszonyokhoz képest sokkal jobban sikerült. Csoportomban a 15. helyet értem el, ez összetett 30. hely jelentett. Minden selejtezőben 15. helyről indultam. Sajnos az első selejtezőben belekeveredtem egy rajtbalesetbe. A második selejtezőn a 8. helyen futottam be a sok előzést és jó versenyzést követően. 3. selejtezőn 12. helyen értem be. Ezekkel a selejtezőkkel a 72 versenyzőből a 33. helyen álltam a pontok szerint az elődöntő előtt.

Az elődöntőt a 17. helyről kezdtem meg, ahol szintén pontokat kaptam, és ez is hozzá adódik a selejtezők pontjához, amiből kijön a legjobb 36, a legkevesebb pontot gyűjtők közül, ami megadja a döntő rajtsorrendjét is. Az elődöntőben a 17. helyről a nagyon jó tempónak, és a jó versenyzésnek köszönhetően, a hetedik helyig sikerült feljönnöm (az utolsó előtti körben én voltam a leggyorsabb) Ez a döntőben a 23. Rajtpozíciót jelentette.

A döntőben már a 36 legjobban versenyző pilóta várta a rajtot. A 23. helyről a 15. helyre sikerült előre verekednem magamat. Sajnos több is lehetett volna ebben a Grand Finalsban, de az első selejtezőben történt rajtbaleset miatt nagyon sok pontot gyűjtöttünk, ami megnehezítette az előkelőbb helyet, de azt gondolom, hogy azt követően a maximum lett kihozva a hétvégéből.

Fotók: Hajóka