Kovács Sarolta ötödik lett a kecskeméti világkupán

Három magyarnak is szurkolhattunk a női döntőben, hiszen korábban Alekszejev Tamara, Földházi Zsófia és Kovács Sarolta is bejutott a 36 fős fináléba.

A magyar szövetség szombat esti beszámolója szerint Alekszejev állt fel először a rajtkőre, méghozzá a hármas futamban, amelyet végül meg is nyert: 2:18,43-mas ideje végül a 17. helyre, és 274 pontra volt elég. Az 5., utolsó futamban csobbant a vízbe Földházi és Kovács: előbbi 2:13,30, míg utóbbi 2:11,95-öt úszott és mindketten szépen végeztek. Földházi a 6., míg Kovács a 3. leggyorsabb időt úszta, nála csak az olimpiai bajnok ausztrál, Chloe Esposito, és a világbajnok orosz Gulnaz Gubaydullina szerepeltek jobban.

Ottusa_vk_2018_noi_donto01_Foldhazi_Zsofia_Rothfotok_sportmenu

(Földházi Zsófia, fotó: Sportmenü / Róth Tamás)

Vívásban sem vallottak szégyent a magyar versenyzők, hiszen mindhárman pozitív mérleggel zártak. Földházi és Kovács egyaránt 19 győzelmet arattak 16 vereség mellett, de mivel Saci a bónuszvívásban szintén nyert egyet, ő 215 ponttal gazdagodott, szemben Zsófi 214 egységével. A legjobban Alekszejev Tamara teljesített a páston, hiszen 22/13-as mutatójával éppen csak lecsúszott a dobogóról ebben a számban, amely a koreai Sunwoo Kim diadalával zárult (26/9), aki a bóniszvívást is megnyerte.

A lovaglást így Kim várhatta az élről, míg a mieink az 5. (Alekszejev), a 6. (Kovács) és a 8. pozícióból figyelhették a mezőny nagy részét a fordított rajtsorrendnek köszönhetően. Elsőnek tehát Földházi érkezett Bizsu nevű lován, de 35 hibapontot is gyűjtött. Őt Kovács Sarolta követte Jagello lován, és magabiztos, hibátlan teljesítményt nyújtva a maximálisan megszerezhető 300 ponttal gazdagodott. Végezetül pedig Alekszejev Tamara mutatta meg tudását, és bár a három magyar közül ő volt a leggyorsabb (72 másodperc), 28 hibapontot szedett össze.

Ottusa_vk_2018_noi_donto04_Alekszejev_Tamara_Rothfotok_sportmenu

(Alekszejev Tamara, fotó: Sportmenü / Róth Tamás)

A laser runt a koreai Sunwoo Kim várhatta az élről, a mieink közül Kovács 27, Alekszejev 51, míg Földházi 66 másodperces hátrányban az ázsiai versenyzőhöz képest. A verseny kétharmadáig Kim vezetett, de a 7. helyről induló, és közel 40 másodperces hátrányból startoló Chloe Espositót nem lehetett megfogni. Fantasztikus lövészetet és ellenálhatatlan futást bemutatva megnyerte a kecskeméti világkupát! A második helyről célfotó döntött Kim és Prokopenko között, végül a fehérorosz vehette át az ezüstérmet. Az orosz Gubaydullina lett a 4., míg legjobb magyarként Kovács Sarolta ért be az 5. helyre, összesen 1302 pontot gyűjtve.

Az eddigi idei két világkupán 2 érmet nyerő Alekszejev Tamara 7. lett 1297 ponttal, Földházi Zsófia pedig a 15. helyen zárt 1271 egységgel.

Első hatban lenni mindig jó eredmény. Közel volt a dobogó, de most fizikálisan nem voltam topon. A vívás nehezen indult, a vereségek után azonban talpra tudtam állni. Kiemelném viszont a lovaglást, ami nagyon jól sikerült” – értékelt az MTI-nek Kovács Sarolta.

Elégedett vagyok a látottakkal, hiszen mindhárom magyar lány nagyon jól versenyzett, jó pozícióban voltak és mindent megtettek a szereplésért. Apró banánhéjakon múlt az, hogy nem tudtak picit előrébb végezni. Alekszejev Tamaránál és Földházi Zsófinál a lovaglásban maradt nagyon sok. A három, illetve öt verőhiba túl sok, és náluk ezen múlt minden. Kovács Saroltánál pedig a vívásban maradtak tussok, amik a végelszámolásban fontos másodperceket jelentettek. Az mindenképpen nagyon pozitív, hogy kimondhatjuk, hogy van három olyan öttusázónk, akik egyértelműen odaérthetnek bármikor a legjobb tíz közé. Földházi Zsófi egy picit tempó felett lovagolt, és ez vezetett az öt verőhibához, de versenyben volt, újra „hadrendbe állt” és nagyon nagyot küzdött. Alekszejev Tamara pedig a hazai lovaglásaihoz képest mindenképpen előrelépett, de ebben még van fejlődési lehetőség. Neki azzal kell most hazatérnie, hogy ismét ott volt a legjobbak közt, kimondottan kiegyensúlyozottan versenyzett, és Zsófiban és benne is nagyon sok lehetőség rejlik még. Kovács Sarolta esetében azt mindenképpen szeretném kiemelni, hogy gyengén kezdte a vívást, de nagyon hamar elkezdett azon dolgozni, hogy kijöjjön ebből a hullámvölgyből. Fizikálisan nagyon rendben volt. Összeségében nagyon erősek vagyunk, számolnia kell velünk a világ élmezőnyének, és ez nagyon jó érzés” – értékelt a helyszínen Kállai Ákos, a női válogatott szövetségi kapitánya a pentathlon.hu-nak.

A kecskeméti világkupa vasárnap a férfiak döntőjével folytatódik.

3. Kim Szun Vu (dél-koreai) 1335
…5. Kovács Sarolta 1302 (úszás: 2:11.95 perc/287 pont, vívás: 19 győzelem/16 vereség/215 pont, lovaglás: 300 pont, lövészet-futás: 13.20 perc/500 pont)
…7. Alekszejev Tamara 1297 (2:18.43/274, 22/13/232, 272, 13:01/519)
…15. Földházi Zsófia 1271 (2:13.30/284, 19/16/214, 265, 13:12/508)

Főkép: Sportmenü / Róth Tamás