Kozma Dominik döntős 200 méter gyorson

Kozma Dominik a hatodik idővel bejutott a döntőben 200 méter gyorson hétfőn, a kvangdzsui világbajnokság úszóversenyeinek második napján.

Az MTI helyszíni közlése szerint a 28 éves magyar versenyző – aki két évvel ezelőtt hatodik volt ebben a számban a Duna Arénában – az előfutamból a nyolcadik helyen jutott tovább 1:46.55 perces eredménnyel. Akárcsak délelőtt, ezúttal is erősen kezdett, ellentétben azonban akkori úszásával, ezúttal nem engedett ki a végén és az országos csúcsától mindössze három századdal elmaradva, 1:45.57-es idővel csapott célba, amivel összesítésben a hatodik lett.

Ez megint egy nyugodt úszás volt, egy kicsit többet tettem bele, mint reggel, százötvenig megint visszafogtam magam, aztán egy kemény utolsó ötven, amivel szerintem sikerült meglepni a többieket. Ebben az úszásban még simán van egy másodperc, ha nem több, és ezt holnap meg is fogom mutatni” – nyilatkozta Kozma.

A szám fináléját közép-európai idő szerint kedden 13.02 órakor rendezik.

fotó: MTI/Kovács Tamás