Lengyel siker a magyar csoportban

Lengyelország válogatottja 33-30-ra legyőzte Svédországot a németországi női kézilabda-világbajnokság magyar érdekeltségű csoportjának első fordulójában, szombaton Bietigheim-Bissingenben.

Svéd vezetés jellemezte a remek hangulatú, telt házas mérkőzés első félidejének első felét. Ezután Kinga Achruk irányításával fordítottak a lengyelek, és a szünet előtt már három góllal is vezettek, mert a skandinávok támadásai pontatlanabbá váltak.

A lengyelek a második felvonás elején három egymást követő támadásukat fejezték be egészpályás, üres kapus góllal, ekkor már hat találat volt az előnyük (25-19). Ezután a svédek egy 7-2-es sorozattal felzárkóztak, de a hajrában ismét a – világbajnokságra szabadkártyával kijutott – lengyelek voltak jobbak és pontosabbak.

A mezőny legeredményesebb játékosa Kinga Achruk volt kilenc góllal. Az Érd balátlövője, a svéd Jamina Roberts négyszer talált a hálóba.

Az előző vb-n és az Európa-bajnokságon is második helyezett hollandok meglepetésre két góllal kikaptak a Koreai Köztársaságtól. A Bajnokok Ligája-címvédő Győri Audi ETO KC játékosai közül Yvette Broch és Cornelia Nycke Groot egyaránt három gólt dobott, a Ferencváros légiósai – Danick Snelder és Laura van der Heijden – azonban nem találtak a hálóba.

A brazilok egyszer sem vezettek, és végül 28-28-as döntetlent játszottak Japánnal. A győri Eduarda Amorim nyolc, a kisvárdai Samira Rocha három gólt dobott.

Az olimpiai ezüstérmes franciák nagy meglepetésre csak egyszer, 1-0-nál vezettek a szlovénokkal szemben, és végül egy góllal kikaptak. A Siófok francia légiósa, Estelle Nze Minko kétszer volt eredményes.