Magabiztos győzelem a litvánok ellen

A magyar válogatott sima, 14 gólos győzelemmel kezdte meg az Eb-selejtezőt Litvánia ellen.

A magyar szövetséghivatalos honlapjának beszámolója szerint a mérkőzés előtt a Magyar Kézilabda Szövetség kisfilmmel emlékezett meg a közelmúltban tragikus hirtelenséggel elhunyt Simon Józsefről, a Nemzeti Sport kézilabda-szakírójáról.

A kezdő sípszót megelőzően 50. válogatottsága alkalmából Schatzl Nadine-t köszöntötte Horváth Gabriella, az MKSZ főtitkára.

Döcögősen kezdett a magyar válogatott, alig telt el fél perc az első félidőből és Háfra kapott egy sárgát, majd ellenfelünk hétméterről volt eredményes, de Lukács is hetest harcolt ki a másik oldalon, amit Szabó lőtt be. Sokáig csak futottak az eredmény után a mieink és sok hiba jellemezte az első perceket, öt gólból négy büntetőből esett (2-3). Az első akciógólt Lukács szerezte, majd újra hétméterről lőhettünk, ezzel először vezetett a mérkőzésen a magyar válogatott. A 15. percben ismét átvette a vezetést Litvánia, így Kim Rasmussen időt kért. Klujber egyenlített, a kapuban pedig Janurik váltotta Bírót, aki rögtön szép védéssel nyitott. Komolyabb előnyre a félidő végére tettek szert a mieink, Márton góljával sikerült ellépni (15-11). A szünetre viszonylag megnyugtató, négy gólos előnnyel mentek a mieink (16-12).

A folytatásban egészen más játékot mutatott a magyar válogatott, a litvánok nem tudták tartani a tempót, ráadásul az ellenfél hálóőre sem fogott ki jó napot, nem úgy, mint Janurik, aki óriási ziccert védett. Nyolc perc után időt is kért a litván szövetségi kapitány, de nem sokat használt, ezúttal Schatzl szerezte meg a labdát és lőtt szép gólt, majd újabb Schatzl találat és a közönség elszámolt tízig (23-13). A kapuba visszaállt Bíró, aki sorra mutatta be a bravúrokat. A hajrában sem kellett izgulnunk, az utolsó öt percre tizenegy gólos magyar előnnyel fordultak a magyarok, amit tizennégy gólra növeltek a végére.

A szünetben a Magyar Kézilabda Szövetség születésnapján köszöntötte Kökény Beatrixot, olimpiai- és világbajnoki ezüstérmes, Európa-bajnok irányítót, Kovács László BEK-győztes mesteredzőt, korábbi férfi szövetségi kapitányt és Laurencz László BEK-győztes mesteredzőt, korábbi női szövetségi kapitányt. Az Európai Kézilabdázás Hete – #BeActive jegyében kapuralövő versenyre került sor.

Kim Rasmussen szövetségi kapitány: – Nem játszottunk túl jól, sokáig nem találtuk meg a tempónkat, remélem, ebben előrelépünk, mert Olaszország hasonló játékot játszik, mint a litvánok. Győztünk 14 góllal, de javulnunk kell.

Női Eb-selejtező, 2. csoport, 1. forduló:
MAGYARORSZÁG-LITVÁNIA 33-19 (16-12)
Érd, játékvezetők: Robert, Silviu.

MAGYARORSZÁG: Bíró, Janurik (kapusok), Faluvégi 1, Háfra 2, Hámori, Kiss, Klivinyi, Klujber 9 (3), Kovacsics, Lukács 3, Márton 5, Schatzl 4, Szabó 5 (3), Tomori 1, Tóth 2 (1), Tóvizi 1. Edző: Kim Rasmussen.

LITVÁNIA: Sliupaite, Vareikiene (kapusok), Aglinskaite, Burkaite, Ilciukaite, Ivanauskaite 5, Kavaliauskaite 9 (5), Kniubaite 1, Lubyte 1, Repeckaite 2, Rinkeviciute, Sadauskaite, Sidlauskyte, Sparnauskaite, Spone, Vaitkute 1, . Edző: Kaladinskas Karolis.

Kiállítások: 12, ill. 10.
Hétméteresek: 7/7, ill. 7/5.